şükela:  tümü | bugün
  • keşke sözlükte başlık açtırmama sebep olmasaydı dediğim rezalet. malesef bana da nasip oldu.

ben mustafa, sözde "teknoloji" şirketi vodafone hakkında anlatacaklarım var ve öncelikle söylemeliyim ki tüketici mahkemesine de kendilerini şikayet etmek için dilekçe hazırladım, buyrun;
    bundan yaklaşık 2 ay önce numaramı vodafone taşımak için istinyepark şubesine gidip başvuru yaptım. 5 gün içinde bir mesaj geleceği ve hangi gün hangi saatte vodafone'a geçeceğimin bana iletileceği söylendi. tabi ki 5 gün içinde mesaj gelmedi ben de çağrı merkezini aradım. oradaki arkadaş benimle ilgili hiçbir kaydın olmadığını, başvurunun görünmediğini söyledi. nasıl olur dedim, şubeyle görüşün dedi. kalktım şubeye gittim. şubedeki çalışanlar baktılar ettiler ve bana şunu ilettiler:
    "vodafone şu an yazılımlarını değiştiriyor, icc (ya da ics) yazılımından bilmem ne yazılımına geçiyor (ya da tam tersiydi hatırlamıyorum) biz sizin başvurunuzu xx yazılımından aldık ama çağrı merkezi yy yazılımına geçtiği için görmüyor"

ee ne olacak şimdi ? çağrı merkezini arayın dediler. aradım, şubeyle görüşün dediler, ikinci hafta boyunca yaklaşık 4 kere istinye park şubesine gittim yaklaşık 5-6 kere çağrı merkezini aradım tabi ki hiçbir sonuç alamadım. numaram hala turkcell'de ve taşıması yapılamadığı gibi bana durumu hakkında da bilgi veremiyorlar. peki dedim iptal edin, sırf bir yazılım değişikliği yapıcam diye siz böyle sıkıntılar yaşıyorsanız ben sizinle çalışmak istemiyorum, numaramın taşınmasını istemiyorum dedim. cevap ne oldu sizce, bir şey yapamıyoruz çünkü askıda kaldı işleminiz. şaka gibi. ee ne olacak dedim tekrar, bekleyeceksiniz dediler. bana söylediklerine göre 10 gün içinde yasal olarak geçiş tamamlanmalıymış yoksa zaten yapılamazmış. ben artık telefonda bağıra çağıra konuşur hale geldim ama sorunu çözemediler, ikinci haftanın sonunda yani 10 iş günü de bitince tekrar şubeye gittiğimde, zaten artık taşınamaz işleminiz iptal oldu dediler.
    ama böylesine "muhteşem" bir "teknoloji" şirketine güvenemedim her nedense ve "şimdi ben turkcell'de taahhüt verip bir tarifeye geçersem ve sonra da siz numaranızı taşıyoruz diye mesaj atarsanız ne olacak" diye sordum bunun üzerine, şubedeki çalışan bana şu kağıdı verdi:
    http://hizliresim.com/yvyyon
    resmi açamayan olursa diye: 0000000(tel no) 30.09.2016 numara taşıma talebi iptal. müslüm. şubenin kaşesi ve çalışanın imzası var.

güzel, bundan sonra kendilerinden haber almadım. taki bu sabaha kadar. 2 ay sonra sabah uyandığımda telefonumdaki mesaj şu:
    http://hizliresim.com/y4nnwk
    resmi açamayanlar için telefonuma gelen mesaj: "sayin xxxx numara taşıma talebiniz onaylanmıştır,. 12.11.2016 05:20 tarihinde taşıma işlemi gerçekleşecektir. lüften vodafone simkartınızı takmayı unutmayın."

adamlar yasal süreyi de aşıp, iptal talebimi hem çağrı merkezinden 3-4 kere sözlü olarak, hem web sitelerinden şikayet formu doldurarak hem de şubeye giderek iletmeme rağmen işlemden 2 ay sonra (iki ay) numaramı taşımaya karar vermişler.

"teknoloji" şirketi vodafone'u alkışlıyorum. bunun üstüne ne yaptım ? önce şubeye gittim sabah ama istinyepark açılmadığı için giremedim hemen oradan maslak vodafone müdürlüğüne gittim. bir bayan sıkıntım ile ilgili uğraştı ve "bir şey yapamıyorum" dedi, bir kaç kişiyi aradı vs ve "ben iptal talebinizi ilettim, en kısa sürede dönülecektir" dedi. iyi de dedim ben turkcell e taahhüt vererek yeni bir tarifeye geçtim, siz yarına kadar bu işlemi iptal edemezseniz, bunun cayma bedeli ne olacak ? ayrıca ben vodafone'a geçmek istemiyorum zaten yasal sınırları da aştınız dedim. bir kaç yeri daha aradı ve son konuştuğu kişi şunu dedi: "taşıma işlemi başlamış, durdurulamaz. numara taşınacak" allah'ım bu bir şaka olmalı. adamlar iptal edemediği gibi, yasal sınırı aştığı gibi bir de ille de biz bunu yapıyoruz durduramıyoruz diyorlar. ayrıca turkcell tarafından kaynaklanacak cayma bedelini de ben ödemek zorundaymışım!

şimdi soruyorum, bu adamlar domates üretmiyor, don vurdu da olmadı desin, bu adamlar kamyonla mal taşımıyor, lastiği patladı zamanında yetişmedi desinler, vodafone "teknoloji" (!) şirketi ve teknolojik alt yapılarının ne kadar kötü olduğuna ben inanamıyorum. ha söyliyeyim kendi çalışanları söyledi bunu. teknolojik olarak ne kadar kötü durumda olduklarını bu yazılım geçişinden ötürü kendilerinin de ciddi miktarda müşterileri ile sıkıntı yaşadıklarını "kendi çalışanları" söyledi bana. ben söylemiyorum bunu.

şimdi bana cevap ver "dünya teknoloji devi" , "dünyada en çok kullanıcısı olan 2. operatör" vodafone. ben ne yapmalıyım! cevap ver vodafone.

not: şimdiden söyleyeyim ola ki vodafone'dan biri bu yazıyı okursa şunu yapacak, "başka işlem yapma/görme yetkisi" olmayan bir çağrı merkezi çalışanına beni aratacak ve bir şey yapamıyoruz diyecekler.
  • ayrıca genel müdürlükteki çalışan "elinizde taşımanın iptal edildiğine dair kanıt yani yazılı belge var bu yüzden iptal kaydını gireceklerini ve vodafone tarafındaki masrafları şubenin karışlayacağını" söylediği rezalet. yani kaza bela ben o yazılı kaydı almış da olmasaydım hiçbir şey talep edemeyecektim.
  • cozume kavusmasini umdugum rezalet. ayrica benzeri benim de basima gelmistir, vodafone a tasima basvurusunda bulunmama ragmen gecememistim belirtilen sure gecince musteri hizmetlerini aradığımda isleme dair bir kayit olmadigi soylenmisti. ben de sikerler diyip bir daha ugrasmamistim sonra da bir durum olmadi.

bu olayda ozetle numara tasima talebi zamaninda gerceklesmeyince arkadas defalarca subeye gitmis musteri hizmetlerini aramis ve islemin iptalini gerektiren yasal sure gectikten sonra, olasi durumlarla olabileceklere dair net bir cevap almistir ve kendi operatorunde taahutlu bir tarifeye gecmis dolayisiyla rezaletin anlam kazandigi magduriyet noktasi burasi.
  • rezalet ile ilgili işlemlerin sonucunu:

sonunda delirip vodafone icra kuruluna ve kurumsal iletisim adreslerine, cumartesi günü ilk yazımdakine benzer bir mail attım. yarım saat içinde "genel müdürlükten" arayıp çok özür dilediler, pazartesi günü mutlaka dönüş yapacağız her türlü sıkıntınızı gidereceğiz mağdur etmeyiz kesinlkle, dediler. ben de turkcell e geri döneceğimi kendilerine belirttim. pazartesi günü tabi ki arayan olmadı, salı günü turkcell'e başvuruda bulundum numaramı taşımak için ve cumartesi sabah numaram turkcell'e geri taşındı. tabi bu arada beni hala arayan yok vodafone'dan. cumartesi akşam bir vodafone çalışanı arayıp, durum hakkında özür dileyip, vodafone'daki ilk 3 aylık faturamın vodafone tarafından ödeneceğini belirtti :) şaka bu dedim ve aynen şunu söyledim: "öyle kötü bir teknoloji firmasısınız ki ben numaramı turkcelle geri taşıdım, şu an bir turkcell numarasını arıyorsunuz ve sizin bundan haberiniz dahi yok faturalarımı ödeyeceğinizi söyüyorsunuz" dedim. işte bu da vodafone farkı. öğrendim ki vodafone eziyettir. bugün tekrar arayıp özür dileyip, her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini söylediler, kendilerine vodafone'un bir hayal kırıklığı olduğunu ilettim. hiçbir öcret ödemesini falan da kabul etmiyorum.
  • sözlükte pek ilgi görmemiş lakin belirtmek gerekir ki rezalet gibi rezalet.

neyse ki geçmiş bitmiş.