şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye'de ana muhalefet cari açığı olduğunu ve bu sebeple demokratik açıdan, ekonomik açıdan, sosyal açıdan ilerleme sağlayacak fikirleri ortaya koyacak bir ana muhalefet olmadığı için türkiye'nin gelişemediğini belirttiği konuşma.

    kısaca, bizim fikir üretecek aklımız yok. ana muhalefet bize yol gösterse ne güzel olacak dedi.
  • öncelikle kaynak görmek istediğim açıklama.

    sonralıkla beyler siz şaka mısınız? muhalefet, muhalefet edemiyor diye halka şikayet edilir mi? halk size “o zaman sen muhalefet et” diye oy yerine babayı verirse ne diyeceksiniz?
  • öncelikle muhalefet olarak zayıf bir siyasete sahip olduğumuza benimde katıldığım açıklama. medyanın iktidar yolsuzluklarını ve açıklarını araştırmakta daha fazla rol almasını, muhalefetinde şuan yaptığı gibi bağararak benzin pahalı, et pahalı, beleştepe vs. diye nara atmak yerine benzin pahalıysa alternatif teklif getirmesini, et pahalıysa çözûm önermesini beklerim. ancak iktidara geldiklerinde kendi yandaşlarını besleyecek x partisinin, ilkokul 2 argümanları ile iktidara sallamak yerine birazda alternatif çözüm üretmek olmalı ki seçmen gözünde tünelin ucundaki ışık olsun. ancak başlığı açan arkadaşa katıldığım bir noktada iktidar okadar alternatifsiz kaldıki kendini geliştirmek yerine mahalle kabadayısı gibi sağa sola posta koyarak fark yaratma yarışına girdi.