şükela:  tümü | bugün
 • suudi arabistan'ın yemen'in başkenti sana'daki yemen savunma bakanlığı'nı hedef aldığı ancak bakanlık binasının yanındaki sivil binaların da yıkılmasına yol açması sebebiyle onlarca sivilin hayatını kaybettiği saldırıdır.

  suudi arabistan saldırısı
  cnnturk
  mynethaber
  her geçen gün suudi arabistan ortadoğu'daki gücünü iran karşısında biraz daha kaybediyor. bu sebeple ortadoğu'yu karıştırmak adına arkasına abd ve israil'i de alarak tehlikeli işlere imza atıyor. lübnan başbakanı'nı rehin alarak iran ve hizbullah'ı hedef alan bildiri okutuyor. yemen'de vahşete imza atıyor. ülke içinde kendisine muhalefet edebilecek kraliyet ailesindeki prens ve diğer imtiyazlı kişileri de çeşitli bahanelerle susturuyor. freni patlamış kamyon gibi gidiyorlar.

  edit; link eklendi
 • insanoğlunun savaş açlığının hiç dinmeyeceğini gösteren olay. medeniyet de modernlik de onların içindeki o ilkel güdüyü söndüremeyecek. tabii olan yine sivillere oluyor.

  bir dünya savaşı bu yüzden olası. binlerce yıldır yaramazlık yapan bir çocuğun bu yüzyılda akıllanacağını hiç zannetmiyorum.
 • inanılmaz güzellikteki bir ülke 1. dünya savaşı'ndan sonra nasıl bok edilirin canlı kanıtı bombalama haberi.
  saba melikesinden, en eski uygarlıkların beşiğinden osmanlı'ya ordan ingiliz eliyle sömürgeleşmeye ve ardından tek adam iktidarına, arap baharına,(bkz: tevekkül kerman) mezhep savaşlarına dek uzanan ve milyonlarca insanın açlık sınırında olduğu eski saadetler ülkesi.
 • gümbür gümbür ortadoğu'da yeni bir savaş geliyor.

  dünya savaşı demeyin kırmayayım kalbinizi. limited war anlayışına göre belirli alanlarda savaşlar proxy gruplar tarafından yapılır. suudi prensin arkasında trump var. iran'ın arkası zaten rusya belli. zaten belli bir çapta aralarında psikolojik bir savaşta var hazır kuzey kore üzerinden. hala dünya savaşı diyorsunuz pes...
 • kralı ölünce 3 gün yas ilan edip türk bayraklarını yarıya indirdiğimiz orta çağ ülkesinin yaptığı yeni vahşet.
 • israil ve abd'nin kuzey ırak referandumu sonrası barzani sayesinde rusya, iran ve türkiye'den yedikleri golden sonra lübnan ve yemen üzerinden suudlarla kontra atağa çıkma çabası.

  ortadoğu ve çevresi diyelim öyle bir bok kuyusu ki ırak işgal ediliyor bitmiyor libya parçalanıyor yetmiyor tunus ile bir domino etkisi yaratılıyor mısır'da oldukça kanlı bir darbe yapılıyor o da kafi gelmiyor bizim de sayemizde suriye paramparça ediliyor o da yeterli gelmiyor pkk bitiyor ypg başlıyor, el kaide yıkılıyor ışid kuruluyor... tam ışid ypg özellikle son gelişmelerle bitecek az ortam durulacak derken yemen ve lübnan çubukla dürtülmeye başlanıyor.

  bakın bunlar lanet felan değil, hep cehalet.
 • anlamak çok zor değil dostlar. yemen gibi dünyadaki stratejik geçiş güzergahlari üzerinde olan yerlerde statükoyu degiştirmek kansiz olmaz. ıran destekli güçler pes etmedikçe suudlar son ana dek bombalamaya devam edecektir. kendi kadinlarina araba sürmeyi bile çok gören bu vahhabiler, yemen'deki şiilere hiç acimazlar. sonra da cikip ilimli islam numarasi cekerler.
 • desteklediğim saldırıdır.

  suudi'ler yemen'e. onlar lübnan'a. lübnan, mısır'a saldırsın. mısır, katar'a girsin. sonra hep birlikte tüm arapların kökünü kazısın da kurtulalım şu zararlılardan.

  ortadoğu bomboş bir çöl olsun. sonra dünya'nın geri kalanıyla bu bölge için savaşırız. toprağın kendisi oradakilerden daha değerli çünkü.
 • beddua ve lanet okuma gibi okuma fantastik işlere girmeyeceğim.

  suudiler anlaşılan o ki ; iran'a amerikan ve israil sopası ile gözdağı vermeye çalışıyor. çok pişman olur ! iran rusya ve çin'den tam destek alırsa israil ve abd, suudi arabistan'ı piç gibi ortada bırakır ve iran suudileri dümdüz eder.

  başkasının siki ile gerdeğe girmeye çalışan suudiler'e,o siki kesip eline verirler.