şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iddiada bulunan şahıs bir matematik öğretmeni.
  kendisine vahiy geldiğini iddia edip öğretmenlikten istifasını basıp ayrılıyor.

  --- spoiler ---

  balıkesir ayvalık’ta bulunan, ali çetinkaya ortaokulu'ndaki bir matematik öğretmeni, istifa mektubu yazarak 11 kasım’a işaret etti. öğretmen emre nur, istifa dilekçesinde islam’ın bazı şartları olduğunu söyleyerek, 11 kasım'da kıyametin kopacağını söyledi.

  dilekçesinde, "11.11.2018 pazar gecesi, kuran'ı kerim'de tarık suresi'nde geçen tarık yıldızı'nın (33,33) enlem ve boylamındaki yere düşeceği, allah'ım tarafından vahiy yoluyla bildirilmiştir" diyen öğretmen kimsenin kendisine inanmadığını belirtti. nur dilekçesinin devamında, "bana bildirilen bu durumu, insanlara anlatmama rağmen bir türlü inanmamaktadırlar. zaten yozlaşmış bu dünya düzeninin yıkılacağından ve onun yerine güçlü ve gerçek bir islam düzeni kuracağımızdan dolayı, ayrıca insanların bana inandığını ve inanacağını görmek adına istifa etmiş bulunuyorum'' ifadelerine yer verdi.

  --- spoiler ---

  istifa dilekçesi

  kaynak

  edit: durum ciddi, kendini peygamber ilan etmiş. ilgili kişinin twitter adresi

  bu arada 'dünyaya yıldız çarpacak diyor, kıyamet kopacak demiyor' diyenler var. size şunu söyleyeyim, dünyaya en yakın yıldız güneştir. yani güneş gibi devasa yanan bir kütleyi düşün, dünyaya çarpacak. göktaşı değil lan bu yıldız.

  edit2: yıldızın çarpacağı yer rumların sondaj çalışması yaptığı yer. orada sular ısınmıştı zaten, adam haklı olabilir bence. *
 • kopmazsa ateist olacak mı merak ediyorum.
 • dört âyet-i kerime:
  ([resulüm] sana, kıyametin ne zaman gelip çatacağını soruyorlar. onlara de ki: onu ancak rabbim bilir, onun vaktini, ondan başka belirtecek yoktur. göklerin ve yerin, ağırlığını kaldıramayacağı o saat, sizlere ansızın gelecektir. sen sanki biliyormuşsun gibi sana ısrarla soruyorlar. onlara de ki: onu bilmek ancak allah’a mahsustur, ama insanların çoğu bu gerçeği bilmez.) [araf 187]

  (insanlar senden kıyametin zamanını soruyorlar. onlara de ki: onun bilgisi ancak allah katındadır. ne bilirsin, belki de zamanı yakındır.) [ahzab 63]

  (kıyametin ne zaman kopacağı bilgisi yalnız allah’a aittir. onun bilgisi dışında hiçbir ürün kabuğundan çıkmaz, hiçbir dişi gebe kalmaz ve doğurmaz. onlara: “bana koştuğunuz ortaklar nerede?” diye seslendiği gün: “sana, buna dair bizden hiçbir şahit olmadığını arz ederiz” derler.) [fussilet 47]

  (senden kıyametin ne zaman gelip çatacağını sorarlar. [allah bildirmedikçe] sen onu nereden bilirsin ki? onu ancak allah bilir.) [naziat 42-44]

  peygamber efendimizin ve cebrail aleyhisselamın kıyametin ne zaman kopacağı bilinemez dediği bir hususta kesin tarih vermek de, ne büyük cüret, ne çirkin bir iştir.

  halide edit adıvar: bu entry üzerine onlarca mesaj aldım, çoğunda da şıhım, hocam ifadeleri geçiyor, estagfurullah ya ailemden gördüm müslümanlığı. yazı da bir internet sitesinden aynen alıntı. konuyla alakası olduğu için koydum. (sitenin altında istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz yazmışlar)
  ilk defa dini bir entry girdim ama gelen mesajlardan sonra bir daha girmeyeceğim sanırım.

  neyse, madem bu kadar ilgi gördü bu entry, ruhuna bir fatiha okuyalım (bkz: bülent ecevit)
  ayrıca (saçma sapan başlıklar arasında 6 sayfa başlık aradım zor buldum) (bkz: alzheimer'lı osman kehri'yi bulalım)
 • ülkemiz öğretmenlerinin kafa yapıcı maddelere kolay ulaşabildiğini ortaya çıkarmış olan durumdur.

  (bkz: millet ne sigaralar içiyor)
 • doğru tarih 31 aralık 2359'dur.

  doğanın şifresi matematiktir. ceviz ağacının dallarındaki yaprakların fibonacci serisine göre dizildiğini öğrendiğim gün ömer çelakıl gibi düşünmeye başladım.

  24 saat esasına göre yaşıyoruz. am, pm diyecek olan über zekalar az beklesin. 2359 ve 23.59'un mucizesi. tıpkı günün, 00.00'da sıfırlanması gibi 31 aralık 2359 yılı gece saat 23.59'u geçip 00.00 oduğunda nihayete kavuşup dünya üzerinde sıfırlanacağız.

  matematik doğanın kendini anlatma biçimidir. gönül isterdi ki bu uçuk teorimi kuran ile de destekleyeyim ama ömer abi'ye ulaşamadım. sanırım berberde.

  n11'in çılgın projesidir.
 • koskoca yıldız nasıl göt kadar alana sığıyor anlam veremediğim olay. rasyonel olması gereken matematik öğretmeni bile böyleyse ülkenin geri kalanındaki batıllık seviyesini siz düşünün.
 • bir kadro boşaldı, öğretmen adayları için iyi haber.