şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
  • buradan ben de buzdolabı almıştım. dolap sorunlu ve iade almadılar.
  • türkiye de online alışverişin kanuni bir yaptirima bağlı olmadığını gösterir.

online saticida bir esnaftir. klasik esnaftan farklı olarak online satış yapar.

türk mentalitesiyle iş bu kadar olur.

(bkz: bile bile lades olmak)

sabır diliyorum.
  • hata kırmızı elma nın gibi görünüyor.
  • artık ne yazık ki alıştığımız türde bir rezalet. tanıdık bir avukattan rica edin, kırmızı elma denilen firma ile bir görüşsün. insanca konuşarak, bekleyerek bu ülkede hiçbir şey hallolmaz.

bir daha da trendyol'dan hiçbir şey almayın lütfen. ülkedeki e-ticareti bu kadar yozlaştıran başka bir firma olmadı.
  • hata (bkz: kırmızıelma) isimli satıcıda evet. ancak trendyol 20 gündür çözüm için alıcıyı oyalamaktan başka bir şey yapmıyor.

iade süreci geçmeden iadeye başvurmadığımı düşünen yazar arkadaşlar olmuş. entry de belirtmemiştim uzamasın diye. koliler büyük olduğu için ceva logistic'in gelip alması gerekiyor. 20.11.2020 tarihinde kurye talebinde bulundum ancak onlarda yoğunluktan uzadı gelemiyoruz bahanesi üretiyorlar.

bu ülkede satıcısından aracısına, kargo firmasından, kuryesine düzgün iş yapan bir tane adam yok.

trendyol ve kırmızıelma pişmanlıktır.
  • 'bir rezalet nasıl olur?'un detayları ile yaşandığı trendyol rezaleti. puanım 10/10. 19 gün geçmiş ise trendyol ile muhatap olma kardeşim olayı tüketici haklarına ve mahkemeye taşı. gerçi hukuk da seni ne korur ya...
  • bu rezalet midir evet rezalettir.

fakat bunu yapan firma eğer ki -ürünlerin teknik farklarına bakmadım- teknik özellikleri aynıysa ve buna istinaden farklı kodlu bir ürün gönderdiyse belirtip kafadaki soru işaretini silmek adına bunu açıklayabilirdi.

bizim firmamız da mesela stokta aynı ürün kodlu ürün yoksa özellikleri aynı ve ya üst versiyonu gönderiyor. fakat bunu müşteriden teyit alarak yapıyoruz.

eğer böyle bir durum yoksa başta dediğim gibi rezalettir.