• rezalet 11 kasımda başladığı için başlığı geçmiş tarihli açtım.

5 kasım tarihinde 5924 tl ödeyerek (bkz: kırmızı elma) isimli satıcıdan satın aldığım `samsung ar9500t ar18tsfcawk/sk wind-free a++ 18000 btu ınverter duvar tipi klima` 11 kasım tarihinde teslim edildi. 4 parça halinde teslim edildi (2 tane klima kurulum apart kutusu, 1 dış ünite, 1 iç ünite kutusu). kutuları kontrol ettim yırtık, kırık, hasar yok (dış ünite kutusunun tutma kısmında biraz yırtık vardı, görmezden geldim). teslim tutanağını imzaladım.

daha sonra irsaliye ile ürün kutuları üzerindeki kodları karşılaştırdım ve iç ünitenin ürün kodunun satın aldığım ürün kodu olmadığını gördüm. tamamen farklı bir model göndermişler.

"yanlışlıktır bu, olur" deyip daha teslim edileli 1 saat olmadan trendyolla ve ürünün satıcısı (bkz: kırmızı elma)'nın bir personeli ile iletişime geçtim. kırmızı elma temsilcisi sorun bizlik değil ceva logisticsdeposunda karıştırmış dedi ve trendyol üzerinden kayıt oluşturmamı önerdi. dediği gibi yaptım ve fotoğrafları ile trendyol asistanda bir arkadaşla paylaştım.

o gün bu gündür tam 6 kez trendyol asistan ile görüştüm ve sabırla bekledim. (son 3 görüşmenin ekran görüntüleri mevcut). ancak hep aynı cevabı aldım. ilgili birimlere iletildi, en kısa zamanda dönüş yapılacaktır. üzerinden 19 gün geçti ve hala hatalı gelen iç üniteyi olması gerekenle değiştirecek herhangi bir işaret, bir teyit alamadım.

kırmızı elma yetkilisine tekrar ulaşmaya çalıştım, aradım ve whatsapp üzerinden yazdım ancak bu sefer ne telefonum açıldı ne mesajıma cevap verildi.

şu an parasını ödediğim üründen daha düşük ve daha ucuz bir model klima elimde patlamış görünüyor.

inatla sorunu çözemeyen trendyol ve yanlış ürün gönderip arkasında durmayan kırmızı elma dükkanı pişmanlıktır. uzak durun. sizin de tadınız kaçmasın.

kanıt görseller;

kutuların tamamı;
    görsel

irsaliye üzerindeki ürün kodları;
    görsel

iç ünite üzerindeki ürün kodu;
    görsel

trendyol asistan görüşme örneği;
    görsel
  • diyeceğim tek şey yüklü para miktarda ki ürünleri online olarak almamalısınız.

bu rezalete puanım 10/10.
  • 15 gün içinde iade etmek varken trendyola güverenerek beklemeyi tercih eden yazarında bu rezalete ortak olması durumu var. bunun dışında rezalet 10/10.
  • buradan ben de buzdolabı almıştım. dolap sorunlu ve iade almadılar.
  • türkiye de online alışverişin kanuni bir yaptirima bağlı olmadığını gösterir.

online saticida bir esnaftir. klasik esnaftan farklı olarak online satış yapar.

türk mentalitesiyle iş bu kadar olur.

(bkz: bile bile lades olmak)

sabır diliyorum.
  • hata kırmızı elma nın gibi görünüyor.
  • artık ne yazık ki alıştığımız türde bir rezalet. tanıdık bir avukattan rica edin, kırmızı elma denilen firma ile bir görüşsün. insanca konuşarak, bekleyerek bu ülkede hiçbir şey hallolmaz.

bir daha da trendyol'dan hiçbir şey almayın lütfen. ülkedeki e-ticareti bu kadar yozlaştıran başka bir firma olmadı.
  • hata (bkz: kırmızıelma) isimli satıcıda evet. ancak trendyol 20 gündür çözüm için alıcıyı oyalamaktan başka bir şey yapmıyor.

iade süreci geçmeden iadeye başvurmadığımı düşünen yazar arkadaşlar olmuş. entry de belirtmemiştim uzamasın diye. koliler büyük olduğu için ceva logistic'in gelip alması gerekiyor. 20.11.2020 tarihinde kurye talebinde bulundum ancak onlarda yoğunluktan uzadı gelemiyoruz bahanesi üretiyorlar.

bu ülkede satıcısından aracısına, kargo firmasından, kuryesine düzgün iş yapan bir tane adam yok.

trendyol ve kırmızıelma pişmanlıktır.
  • 'bir rezalet nasıl olur?'un detayları ile yaşandığı trendyol rezaleti. puanım 10/10. 19 gün geçmiş ise trendyol ile muhatap olma kardeşim olayı tüketici haklarına ve mahkemeye taşı. gerçi hukuk da seni ne korur ya...
hesabın var mı? giriş yap