şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türk futbolunun ne hâllere düştüğünün en net ispatlarından birisi olan bir futbol karşılaşmasıdır.

    gaziantepspor, lige ta başından havlu attı. şehri bu kulübü salıverdi ve gazişehir ismiyle yeni bir kulübe destek verdi. gaziantepspor da bu nedenle genç oyuncular ve niteliksiz futbolcularla yoluna devam etmeye çalışıyor.

    maçın ilk yarısını tamamen izledim. top toplasan 15 dakika sahada kalmadı. gaziantepli oyuncular sürekli olarak faul yaptılar ve kendilerine karşı aldıkları her temasta kendilerini yere bırakıp sahaya doktor çağırdılar. boş boş oyunu soğutma hamleleri de cabası... ve nihayetinde 15 dakika sahada kalan top, 45 dakikanın sonuna +2 dakika ekleme getirdi.

    işte türk futbolunun sorunu bu. niteliksiz, akılsız ve gerçekten de yeteneksiz oyuncular, profesyonel lisansa sahip oluyor ve türkiye'nin süper lig'den en büyük ikinci liginde, böylesine amatör oyuncuları izlememize sebep oluyor.

    bir insan genç olabilir. bir insan niteliksiz olabilir. ama karaktersiz olmamalıdır. futbol, seyir zevki için var olan bir spordur. nitelik sözde sporcuların kendilerini dinlendirmek için sahada yatmalarını gerektiren bir spor değil...