• tek kelime ile "mükemmel" olan başlık. mesela bu iki üniversitede finaller başladığında da tüm ülke genelinde finaller başlamış gibi başlık açılabilir.
  • sabancı üniversitesi, eğer derse kayıtlı öğrenci sayısı 100den fazla ise o dersi online verme kararı aldı. sanırım 99 kişi olunca coronavirüs yayılmıyor.
  • tatil edilmesin diyen zihniyeti anlamak mümkün değil.

neredeyse tüm öğrenciler toplu ulaşım ile üniversitelere giderken, kalabalık ve kapalı alanlar bakımından zirveye oynayan sınıfların durumu ortadayken eğitime ara verilmemesi ancak bir akıl tutulmasının ürünü olabilir.

tatil edilirse öğrenciler memleketlerine gider, avm/kafe gezer diyen beyin fakiri tiplerin bizleri, ailelerimizi ve öğretim üyelerini tehlikeye sokabilecek bir karar üzerinde söz söyleme hakkı yoktur.

oturduğunuz yerden götünüzü kaşıyarak entry sıçıyorsunuz. öğrenciler genç onlara bir şey olmaz diyorsunuz. özel üniversitelerde eğitim mi var yeaaav diyorsunuz. cahilliğiniz paçalarınızdan akıyor. sadece kapatın çenenizi çomar herifler.

tanım: toplum sağlığı için acilen verilmesi gereken kararlardan biri.
  • yök toplantısının sonucunda açıklanacak karar ancak bitmek bilmedi bir türlü. ne toplantıymış.
  • devlet üniversitelerinden bir açıklama yok, ancak bu akşam yök'te rektörler toplantısı var. muhtemelen ciddi tedbirler geliyor.

lab, klinik, uygulama olmayan bölümler için vize, finaller ödev teslimi şeklinde olabilir, ama genel bir karar alınırsa nasıl uygulanır merak içindeyim.
    personelin yurt dışına çıkışı yasaklanır muhtemelen. zaten yurt dışında pek çok kongre iptal oldu.
    devlet okullarında tuvaletlerde sabun, kağıt havlu, tuvalet kağıdı gibi temel ihtiyaçlar karşılansa bile hiç yoktan iyidir. ama eğitime ara vermek daha iyi olabilir.
  • vurduğun tatil olsun ytü
  • şöyle biraz geçmişe gidiyorum; isaac newton da veba salgınından dolayı, oxford'dan evine gönderilmişti.
  • (bkz: yeditepe üniversitesi) gibi kampüsü insan kaynayan bir okul, yaptığı açıklama ile, eğitim öğretime ara vermediğini, ve elimizi yıkamamız, öksürürken ağzımızı peçeteyle kapatmamız gerektiğini falan duyurmuş. teşekkürler, harbiden müthiş önlem. 30 bin kişilik kampüste millet daha sıçtığı klozetin üstüne sifon çekmiyor, okul yönetimi ise elini yıka ağzını kapat falan diyor. ateşle oynuyorlar gibime geliyor, umarım kimsenin başına bir şey gelmez.
  • bu karar neden yök toplantisindaki rektorlere birakiliyor anlamak mumkun degil. onlar idareci pozisyonundalar.

bu durum, su an tum kurumlarin uzerinde yetkisi olmasi gereken saglik bakanliginin kararlari almasi gereken durumdur. yok istenirse gorus bildirebilir, ama tatil ya da degil nihai kararini saglik bakanligi vermelidir.

devlet yonetmeyi de biz ogretmeyelim artik ya!!!
hesabın var mı? giriş yap