şükela:  tümü | bugün
  • türk lirası karşısında kendi rekorunu defalarca kırmaya devam eden doların güçlenmeye devam edeceği kurdur. maalesef.
  • 100-200 puan faiz artisi ile 4,15 veya daha alti diyorum faiz artisi cikmazsa 4,40-4,50 arasi.. kaynak tamamen gotum oldugundan yatirim tavsiyesi degildir.
  • 500 puan da artış olsa dolar orta ve uzun vadede yükselmeye devam edecektir. az beyni olanlar bile bilime, eğitime, insan haklarına yatırım yapın bu ateş başka türlü sönmez dedikçe devletin bankaları beton sektörünü kurtarmak için teşvik veriyor.
    çürüyüp fosil olursunuz umarım. bir faydanız olur en azından.
  • arkadaşımın hesabından vize parası yatıracaktım, 561 liraydı o gün, "başvurana kadar dolar yükselir 565 olur ehehe" diyip 565 yükledim hesaba. o da değil, 3 gün sonra ödedik ücreti. 571 olmuş... "ekonomimiz çoh eyi" diyenler nerde ya?
  • 4.3'e vurur bugün.
  • 4,24'ten başladığı güne 4,267'yi görüp 4,25-4,26 aralığında takılmakta olan kur. küresel şahlansa bile bizimkilerin kontrol altında tutacağını ve 4,27'yi göremeyeceğimizi düşünüyorum. bakalım bugünkü dayanaksız öngörülerim tutacak mı.

edit: tutmadı. saat 13:50 civarında 4,27'yi görmüş ve 14:14'te 4,28'i bile kırmış gitmiş.. şu sıralar 4,27-4,28 kıvranıyor.. durmuyor efendim!
  • 10-10-10 geyiginin yapılması bile doları düşürmeye yetmiştir. ya adam haklıysa? *
  • dolar bey de ekonomi bakanını kabul etmiyor bugün
  • macar forinti, meksika pesosu ve güney afrika randı güçlüyken yükselen kur.

son yıllarda olduğu gibi...

bilmeyenler için kısa özet:

tamamen siyasal islamcılık adlı dangalaklığın sonucu ile yükselen kurdur.

hala bu dangalaklıktan kurtulmamakta inat eden varsa, çocuğunun yüzüne baksın, onların geleceğini düşünsün ve sandığa giderken ona göre karar versin.

ben kime anlatıyorsam tabii...