şükela:  tümü | bugün
  • partiyi kurduktan sonra bugüne kadar 70 il gezen ve buralarda halka hitap eden meral akşener mitinglere başlıyor.

aslında yaklaşık 2 ay önce yine balıkesir'deydi akşener. daha altıncı ayında ikinci kez türkiye turu başlıyor.

recep tayyip erdoğan ve binali yıldırım ilçe kongresinde bile konuşurken tüm kanallar canlı yayına giriyor.

muharrem ince mitingleri başta trt haber olmak, ntv, cnn türk gibi ana akım medyada canlı yayınlanıyor.

bakalım akşener'in mitinginde durum ne olacak?

--- spoiler ---

genel başkanımız meral akşener balıkesirli hemşehrilerimizle buluşuyor.

balıkesir mitingi
    tarih: 11 mayıs cuma saat 15.00
    yer: kuvayı milliye meydanı
    #balıkesiriyiolacak
    #türkiyeiyiolacak https://t.co/dry8zhkbrw
    --- spoiler ---
  • tansu çiller gibi saçma sapan vaatlerle, kafa ütüleyeceği bir miting olacaktır.
  • an itibariyle ana akım medyanın görmediği ama aşağıdan izleyebileceğiniz miting ;

https://www.youtube.com/watch?v=dgog5vfdckq
  • ilginc bir sekilde trt haber’de yayinlanan mitingdir.
  • mhp'nin geçmiş yıllarda yaptıklarına nazaran katılım çok çok az gerçekleşen balıkesir mitingidir.
  • izleyemediğimiz miting. nasıl bir medyamız var mk; cumhurbaşkanı adayını izleyemiyor, dinleyemiyor ve haber alamıyoruz. vicdanınızı zikeyim sizin.
  • trt haber yalnızca 10 dakika vererek yayını sonlandırdı.

bu da trt'nin yeni stratejisi herhalde. her mitingi 5-10dk yayınlayarak geçecek. dün muharrem ince'ye de 8 dakika yer ayırmışlardı.

muhafeletin bunu da dile getirmesi gerekiyor.

haber türk kanalı da trt'den 1 dakika sonra yayını kesti. bunlar da "trt veriyor verelim abi, trt kesti keselim abi" diye düşünüyorlar galiba.
  • bir chp’li olarak inceden başarılar dilemeye geldim.

halk tv’den izliyorum sayın akşener’i. diğer bütün kanallar uyuyor. kendisi iyi konuşuyor, çok samimi. bahçeli denen adamla karşılaştırılamaz bile. üzülüyorum hem ince hem kendisi ikinci tura kalamayacak diye. ama bu dayanışma er geç kazandıracaktır bize.
  • halk tv dışında yayınlanmamış mitingdir. trt türk 7-8 dakika gösterdi sanırım. sansür bile değil bildiğin ambargo.

--- spoiler ---
    kadının sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmeyin diyen anlayışa hayır demek için varız.

gençlerimize iş bulana kadar vatandaşlık maaşı bağlayacağız.

her şehire üniversite açıldı. devasa binalar var içinde hoca yok, içinde eğitim yok.

amerikan çiftçisi 1.5 liraya mazot kullanıyor, amerika'dan mısır ithal ediyorsun. bizim dönemimizde çiftçimiz 1.5 liradan mazot kullanacak.

bunlar millete söven bir şahsın vergi borçlarını sildiler. biz peşine avukatlar takılmış asgari ücretli vatandaşlarımızın borçlarını sileceğiz.

bir yüzükle yola çıkanların çoluğunun çocuğunun gemicik sahibi olmasından bıktık.

cumhurbaşkanlığı dönemimde malvarlığımda 1 liralık artış olmayacak.

fransa'ya tepki vermek için fransızca bölümleri kapatacağına, fransa'dan aldığın uçak ihalesini iptal et.

daha iki ay önce fransa'dan aldığınız etleri yedirdiniz bize.

ülkemizde yönetim boşluğu var.

devasa adalet sarayları yaptın. yandaş müteahhitlerin cebini doldurdun. içinde adalet yok.

sandıkları iyi parti koruyacak. o gece ıslak imzalar alınana kadar oradan ayrılmayacaksınız.

ev ev kapı kapı gezip hem iyi parti'ye hem bana oy isteyeceksiniz.

ben de size söz veriyorum. gençlerimize iş bulacağız, çocuklarımıza tecavüz edilmeyecek, kızlarımıza el uzatanın elini kıracağımız bir hukuki düzen kuracağız.

--- spoiler ---