şükela:  tümü | bugün
 • açılış
  0-1 “rize yatıyor böyle tiyatro olmaz”
  1-1 “muriqi döşedi”
  2-1 “aminu yağladı”
  2-2 “şike fetö himmet”
  2-3 “tiyatro “
  tinerci ağlayışları
  kapanış
 • evinde beşiktaş'tan 7 gol yiyen de, tt arena'da galatasaray'dan puan alan da okan buruk. orospu evlatları da gelmiş burada algı kasıyor.

  siktirin gidin amk.
 • mesele maçın öğlen oynanması değil, gerekirse sabah da oynanır. ama galatasaray 3 mart 2019 bb erzurumspor galatasaray maçının hava koşullarından ötürü erken saate alınması için başvuru yapmıştı. ve bu başvuru eksi bilmemkaç havaya rağmen yayıncı kuruluşun reytingi olumsuz etkilenir diye kabul edilmemişti. peki şimdi ne değişti de gündüz maçı oynanabiliyor?
 • iki hafta önce beşiktaş'tan 7 gol yiyen takımı gs yenerse, ya okan hoca yatmış ya da federasyon ve mhk istemiş olacakmış. ilk yarı 2-0 dan gelip puan alan takım ha bu. işte bu kadar yüzsüz, utanmaz ve beyinsiz bir kitle ile mücadele ediyoruz. bunlar babadan oğula nesil, bunlar 6 attıkları ankaragücü ne gs 8 attı diye şike derler, bunların olayı bu. gs'nin kazanacağı ve şampiyonluğa bir adım daha yaklaşacağı maç.
 • tüm pozisyonlar yorumlandıktan sonra gördük ki, skora etki eden tek hata kırmızı kartmış. o zaman adama sorarlar, fb-gs maçında topalın kırmızısı + faulle atılan gol + veirlmeyen penaltıdan sonra ağlama emojisi paylaşıp da sizin bile olmayan bir maçtan sonra türk futbolunun kara gecesi diye ortalıkta dolaşmak nasıl bir arsızlık ister. işte o da fenerbahçe vizyonu ile açıklanabilir ancak. sen türk futbolunu düzenleyeceğine önce kendini bi düzelt.
 • dünya futbol tarihinde bir ilktir bu. penaltı kullanılırken topun önüne baraj kuruldu.
 • adamın ayağı kırılmış orospuçocuğunun bir tanesi gs burdan mağduriyet yaratacak şimdi diye yazmış. senin gibi bir pisliğin insan olması bile benim için büyük bir utanç.
 • ben başka bir şey söyleyeceğim:

  eğer umar aminu denen o empati yoksunu herif attığı golden sonra sanki şampiyonlar ligi finalinde gol atmış gibi sevinmeseydi bu maçı rize rahat alırdı o andan sonra.

  aminu gol attığında galatasaraylı futbolcular hala şoktaydı. az önce arkadaşlarının çok büyük acı içinde futbol hayatını tehdit eden bir sakatlığına tanık olmuşlardı. hepsi ruh gibi gezmeye başlamıştı sahada. 11-10 kişi olmasına rağmen galatasaraylı futbolculara "maçı bitirelim mi şimdi" deseler, hepsi kabul ederdi. moral & motivasyon kuş olup uçmuştu. mariano topun önünden geçtiğini bile fark etmedi golde.

  ama galatasaraylı futbolcuların üzerindeki ölü toprağını atan, aminu'nun gol sevinci oldu. o golden sonra aminu vakur bir tavırla kutlasa o golü, galatasaray uyumaya devam edecekti. ama o anda uyandı futbolcular.

  aminu, cenaze evinde şarkı söyledi resmen o sevinçle ve bu da takım arkadaşlarını nereden ve neden geldiği belli olmayan yüklü bir galibiyet priminden etti.
 • ligin ilk yarisinda oynanan ve rize’nin 2-0 geriden gelip puan almasını hiç konuşmayanların okan buruk fatih hocasını üzmez diye algı yarattıkları maç.
 • tek tek tartismali pozisyonları tekrar etmemiz gereken maç.

  1- ilk penaltı pozisyonu yüzde yüz doğru.

  2- penaltı atılırken diagne topa nerede ise rizelilerle birlikte yan yana vuruyor. kesinlikle atış tekrarı gerekirdi.
  çünkü ağırlıklı olarak rizeli futbolcular ihlal ediyor.

  3- akbaba'nin ayağına gelen darbe ile iki yerden ayagi kırılıyor. rizeli futbolcunun ayağını kırma gibi bir kasiti olmadığı kesin ama yapılan darbe kontrolsüz ve şiddetli.
  zaten bu nedenle bu tür pozisyonlara sarı, kırmızı kart veriliyor ki futbolcu sağlığı korunsun.
  şimdi böyle bir tabloda rizeli futbolcuya kırmızı kart nasıl verilmeyecek yahu? bunu vicdan kabul edebilir mi?
  siddetli darbe var, topa vuramamis, rakibin ayağını kırmış.
  belki de futbol hayatını bitirmiş.
  el insaf!

  4- bu olumsuz psikolojiden sonra galatasaray futbolcuları daha olayin etkisinde iken takım golü yiyor.
  hem futbolcusunun ayağı kırılmış, hem de iki dakika sonra golü yemissin. büyük bir psikoloji çöküntü.
  burada magdur olan galatasaray.
  dramatik bir duruma düşüyor takım bir anda.

  5- ikinci penaltıda onyekuru topu kurtarmış ve rakibi ayağına vurmuş.
  aslında gayet de şiddetli vurmuş, iki ayakta çok net yön değiştiriyor cunku ama ayağına vurmuş olması yeterli iken şiddetini tartışmak iyi niyetli bir durum değil.
  bu pozisyon ceza sahasının dışında olsa ve hakem faul dese kimse itiraz etmezdi. nerede ise tüm ciddi yorumcular penaltı dediler zaten. erman hoca da dahil.

  6- galatasaray herşeye rağmen, dramatik duruma rağmen kazanmasını bildi.
  maçta tekrar edilmeyen penaltı hariç hicbir hakem hatası yok.

  durum bu kadar net iken halen hakem demek, galatasaray kollaniyor demek cidden ayıp.
  rakibi tebrik etmeyi bilek lazım.
  üstelik rakip bu kadar dramatik bir macta 3 puanı taştan çıkarmışken.