şükela:  tümü | bugün soru sor
 • merakla beklenen kur. bugün çılgın atmakta zira.
 • bugünkü yükselişi nedeniyle akşam saatlerinde kar satışlar yapılacağı için bir miktar düşecektir ama tekrar yükselmeye devam edecektir.

  zira dolar bu çıktığı zirveye mutlaka tekrar döner huyu bu yıllardır takip ederim. tıpkı katilin cinayet mahalline tekrar geri dönüp bir bakması gibi,enkazı görmek ister.

  ytd.
 • 4.1117 tl'den işlem gören kurdur.

  ayrıca,

  (bkz: ergenekon davası karar duruşması görüntüleri)

  edit.
 • öğleden önce 4,15'i görürse, kapanışta 4,25'leri deneyebilir.
 • 11 nisan 2018 mehmet atilla davası kararından etkilenme ihtimali yüksektir. başka bir sebep var mıydı bilmiyorum ama bu davanın kararından gelecek olan para cezası gerginliği de kuru bu derece yükseltmiş olabilir.

  eğer yüksek bir para cezası gelirse doların daha da yükselme ihtimali olabilir.

  yatırım tavsiyesi değildir.

  edit: sağolsun birçok yazar mesaj attı, dava 7 mayısa ertelenmiş, demek ki bu başka bişey. 7 mayıs'a kadar kurlar toparlanmazsa nolur bilmiyorum, daha beter olabilir. hala yatırım tavsiyesi değildir.
 • dünkü 4.1388 zirvesinden sonra bugün 4.1160 seviyelerine düşerek ekonomimizin şahlandığını gösteren kur. bence hemen faiz düşürüp bir de köprü möprü bişey yapalım ki cümle alem görsün.

  not; bu ara dikkatli olunmalıdır. cari açık, ortadoğu bataklığına bulaşıp oradaki yamuk/vizyonsuz duruşumuzun bedelleri üzerine halkbank ceza olayı, piyasa faizleri merkez bankası’nın çok üstünde, son hareketini çekip biraz düzeltme yapması lazım yoksa sonu kötü.

  edit; dünkü rekoru kırmış. merkez bankası’nın aklını başına devşirmesi lazım. faizi düşürmek isteyen bırak kendisi adam gibi politika üretsin.

  edit; açıklamaya gel, sebebini araştırıyorlarmış. bravo gerçekten..
 • cilgin atmaktadir. 4.14'e zipladi su siralar
 • güne yukarı yönlü hızlı ve sert hareketle başladı fakat ayı tuzağı da olabilir dikkatli olmakta fayda var. bist açılmadan kestirmek zor, fakat dünkü gibi eksi yaparsa 4.20 yolu açılabilir. dx düşüşte, inanın çok değil dx 92 üstüne atsaydı bugün 4.30’ları konuşuyor olabilirdik. tavsiyem bist’in hareketlerini görmeden işlem yapmayın. saat 10:00’da cari açık verisi gelecek, kötü gelirse doları kimse tutamaz.
 • dolar/ruble grafigini takip etmek bence daha heyecanli
  https://news.yandex.ru/quotes/2002.html
 • banka hesabında 200 bin dolar altında parası olan ve türkiye cumhuriyeti devleti sınırları içinde lira cinsinden gelir elde eden herkesi etkileyecek olan kurdur.

  yani zarar edeceksiniz. en basit, en yalın ifadesi bu. bütün ekonomi bilgimle sebep sonuç ilişkisini sabaha kadar yazabilirim ama bu konuyu tek cümleyle özetliyorum; zarar edeceksiniz. 4.13 olduğu için değil, 3.70 olsa da zarardasınız, 2.70 olsa da.

  kafanızı kaldırıp etrafınızda gördüğünüz her araçta ve üründe dışarıya bağımlıyız. bir şekilde döviz cinsinden para harcanarak alınıyor. hiçbir şey olmazsa bir yerden bir yere taşınıyor o satın aldığınız ürün.

  o yüzden tasarruf etmek için hala geç kalmadınız. 100 lira dahi olsa kenara atın, harcamayın, tasarruf edin. para, pul olsa bile günü geldiğinde o 100 lira bile hayati önem arz edecek sizin için.