• venezia'nin good angels'a karsi da bir yenilgisi olmali yanlis hatirlamiyorsam. ılk macin bizde olmasi kotu olmus gerci duruma gore avantaja cevirebiliriz.

cok daha dengeli ve kaliteli iki eslesmeden cikip geldi galatasaray, sonucta hatay venezia'yi 20'ye yatirdi baskiyi kaldiramayip elendi. bu eslesmeyi gecmemiz lazim, sinan erdem mi olur neresi olur bilmiyorum ama lig finallerindeki cehennemi yaratirsak kaldiramazlar. biz ise avenida'dan sag cikmayi basardik.

cok guzel, anlamli bir kupa olur, bir takim hakeme seyirciye rakibe degil de kendi yoneticilerine ragmen nasil ayakta dururun cevabi olur. bu da bizim ayibimiz olsun :)
  • maçı açtım,spiker 2014'te de bir euroleague şampiyonluğu vardı galatasaray'ın dedi.ahahahaah,bu ne eziklik olum,desene finalde fenerbahçe'yi yenip,avrupa şampiyonu oldu diye.eurocup aldığımız sezonda,kimi yendiğimizi ve hangi ülke takımı olduğunu söyledi,arkasına da 2014'te de euroleague aldı dedi,tekrar yazmak istedim,gerçekten ayıp.bırakın bu aşağılık kompleksini,yeter.
  • s sport'tan canlı yayınlanacak karşılaşma. haydi cimbom!
  • 3. çeyreğin bitmesine iki dakika kala 66-46'lık skorla galatasaray'ın rakibini ezdiği karşılaşma.

maşallah diyoruz.

edit: son çeyreğe 68-47 önde giriyor galatasaray. maşallah.
  • iki defa karşıyaka - reyer venezia maçı için venedik'e gitmiş birisi olarak, oraya gidecekler için ucuz kalma, yeme, içme tavsiyesi verebilirim.
    venezia erkeklerde ve kadınlarda devamlı türk takımları ile oynuyor. erkeklerde geçen sene 4 defa karşıyaka ile, bu sene 2 defa banvit ile oynadılar.
  • (bkz: #75929560)
  • galatasaray'in dis atis savunmasini kotu bulmadim. sartlari da degerlendirip ona gore yargilamak gerekiyor.

1. içeride kalipsiz ve yedegi is yapmayan bir oyuncu var, orayi yardimsiz savunmak her maç pota altinda ezilmek demek. o yuzden disariyi riske etmek bir nebze kabul edilebilir.

2. dun sadece williams'in degil, carangelo'nun da bir iki tane el ustu veya son saniye basketi oldu.

3. atilan "bos uçlukler"in çogu sete set oyunda gelmedi: onemli bir kismi ribaund sonrasi dengesiz savunmaya atildi ve yuksek yuzdeyle sokuldu; bir kismi da kapilmak uzereyken (sure dolmasina yakin sikistirma veya ortada kalan top) rakibe dusen toplarda ceza sutuydu ve burada da anormal yuzdeyle oynadilar.

4. burada tabii ki asil duzeltmemiz gereken sektor ribaundlar. yine kalipsiz olmasi sebebiyle petronyte boy avantajini kullanamiyor, dubljevic oyundan çikinca uzun forvet diye bir sey kalmiyor takimda, kisalarda da fizik avantaji olan bir oyuncumuz yok. yani çok çaresiziz, yapabilecegimiz tek sey petronyte'den box-out beklemek ve havuza dusen toplari kovalamak, bunun için bile uygun oyuncu profili pek yok. en kotu ihtimal, ben maçn belli bolumlerinde sunu denerdim: petronyte'ye ribaund kovalatmamak, sadece potaya yakin dusen toplara girmesini istemek, onun disinda ribaundu alamayacaksak bile dogrudan ikinci atis veya tip sansi vermemek ve oyunu sete çevirecek sekilde pozisyon almak. çunku sete set her sekilde savunuyoruz.

basketbolda boyle seyler vardir, çok gayretli ve eldeki kadroya uygun bir savunma yaptik, sadece o savunmanin açiklarini normalin uzerinde degerlendirdiler. su takimda kobryn biraz gorevini yerine getirse, davis kalibina uygun isleri yapabilse daha dengeli bir savunma yapabilirdik. ama içeriden surekli ezildigimiz, her turnikede basket faul yedigimiz bir savunmaya bunu tercih ederim, nitekim her seye ragmen 22 fark yaptik ve zayif oldugumuz pota altindan rakibe oranla 2,5 kati sayi bulduk.

burada sezon basi çok elestirdigim petronyte'den bir kez daha ozur diliyorum, gerçek bir savasçi ve artilarini - eksilerini çok iyi biliyor, takim da buna gore oynamayi ogrendi.
  • alexandria quigley'nin 37 sayı attığı maç.
  • teker teker geçiyoruz turları, avrupada alacağız kupayı...

3 period'ta an itibarı ile 20 sayı fark attığımız eurocup finali.
  • venezia'nın saçma seviyedeki dış atış performansından daha saçma bir şey var sahada.

(bkz: allie quigley)
hesabın var mı? giriş yap