şükela:  tümü | bugün
  • hollanda'da, "erdogan yasası" olarak adlandırılan yasa değişikliği ile artık yabancı ülke liderlerine hakaretin suç olmamasını sağlayan karar.

iktidar ortağı liberal sağ parti (vvd)'den milletvekili joost taverne, yasanın yürürlükten kaldırılması önerisinin gerekçesini, "yurtdışındaki liderler, uzun kollarıyla bizim mahkemelerimizi kullanarak, temel batı değerlerimizi baltalayamazlar" diye açıklamış.

adamlar ayrıca kendi krallarına hakareti suç sayan yasayı da kaldırmış. yeni durumda krala hakaret, devlet memuruna hakarete eşitmiş.

kaynak
  • kendi ülkesi için olmasa da dünya için güzel şeylere sebep olabiliyor.
  • --- gerizekalilar icin bas edit ---
    "dost ülke liderlerine hakareti suç sayan yasayi kaldirdi!" suanki lideri veya gecmis lideri diyor mu acaba? bir kapsama alanina mi alinmis? yarin cikip atatürk'e hakaret etmeyeceginin ne gibi bir garantisi var? türkiye'nin lideri denildiginde aklina kim geliyor? ilerde kim gelecek?
    https://www.youtube.com/watch?v=de-rlgzrfme bunun bütün türk liderlere uydurulmasina sevinin o halde.
    --- gerizekalilar icin bas edit ---

her ne olursa olsun, bu tür düsmanca kararlar her türk evladinin zoruna gitmelidir.

erdogan'dan kasitlari aslinda türk devleti ve milletidir.

nerden baksan adice bir karardir. muhalif olmak, bu tür seylere sevinmeye gerektirmez. diger taraftan hicbir farkiniz kalmaz.

beyninizi basiniza alin.

edit: siz artik muhaliflikten, vampirlige dönüsmüs beyinlerinizle yazmaya baslamissiniz o kesin. yarin bir gün meral aksener geldiginde bu yasa degisecek, kemal kilicdaroglu gelse bu karar geri alinacak falan mi saniyorsunuz?

yemin ediyorum, diger kesimden hicbir farkiniz yok. su ülkede objektif kimse mi kalmadi yahu? kutuplasmadan cildiracak seviyeye gelmissiniz.
    --- son edit ---
    hayatinda hic avrupa görmemis adamlarin bu karari anlayamayacagini anlayamadigim icin öncelikle kendimi kinamaliyim. hollandalilarin(almanlar, fransizlar vs) bu karardan anlayacagi tek sey, türk devlet baskanina diledigimizce sövebiliriz, hic de bir yaptirimi olmaz. peki madem seviniyorsunuz hayirli olsun o halde. 5 sene sonra sakin bu sevinenleri, "hollandalilarin meral aksener'e köpek demesi" veya "hollandalilarin muharrem ince'ye maymun demesi" gibi basliklarda görmeyeyim.

bi ahraz da cikmis, atatürk 7 düveli hizaya getirdi kimse hakaret etmedi demis. yas da 20'dir tabi. neyse, ben de ondan bahsediyorum iste, gelecek secimlerde atatürk gecse basa, adamlar diledigini yazabilir. nesine sevinebiliyorsunuz ki? saka gibisiniz.
    --- son edit ---
  • bunlaaarrr kokainman, bunlarrr esrarkeş(:

bir karar.
  • ağzınıza geleni söyleyin portakal kardeşlerim, benim için bir şeyler saydırın!
  • portakal satislarini arttiracak olan karar.kesip kesip suyu sikacagiz.
  • vallaha avrupada yaşayan bir insan olarak bu tür kararlar zerre umrumda olmuyor çünkü eğer medeni bir dünya vatandaşıysanız hiçkimse size hakaret edip, ırkçılıkta bulunmuyor.

ha ama siz avrupa medeniyetini de istiyorum , arap bedeviliğimi de yaparım derseniz iş değişir. kusura bakmayın adamlar kendi izole ve modern sistemini kurana kadar anaları ağladı, gelip o bedevi alışkanlıkları ve ortadoğu kültürüyle, zorla oluşturulmuş bu muassır medeniyeti baltalamaya çalışırsanız adamlar da sistemlerini korumak zorunda kalır. sizi de istemezler.

öyle 3 kuruşa 5 köfte yok.
  • erdogan'dan kasit turk devleti ve milleti kesinlikle degildir. eger bunca yillik turk devletini, pek muhterem erdogan bu duruma getiriyorsa, bu karar dogrudan sahsinadir, kisiseldir, oh olsundur.

duzeltme: imla

düzeltme 2 :
    bir tane andaval da çıkıp demiş ki; "yarin cikip atatürk'e hakaret etmeyeceginin ne gibi bir garantisi var?" halbuki bizim andaval bilmez mi ki atatürk'e hakaret edenler yabancılar değil de, canhıraş savunduğu devletin başındaki ve onun koyunları! benim için türkiye'nin son cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer'dir. kendisinden sonra gelenler, ne beni, ne etnik kimliğimi ne de fikirlerimi temsil etmiyor.
  • sanırım dünya tarihinde bir ilk bu .

düşünün halimizi.
  • arada kral da kaynamış. sanırım toptan tüm ego sahiplerine ayar çekmişler.