• hollanda'da, "erdogan yasası" olarak adlandırılan yasa değişikliği ile artık yabancı ülke liderlerine hakaretin suç olmamasını sağlayan karar.

iktidar ortağı liberal sağ parti (vvd)'den milletvekili joost taverne, yasanın yürürlükten kaldırılması önerisinin gerekçesini, "yurtdışındaki liderler, uzun kollarıyla bizim mahkemelerimizi kullanarak, temel batı değerlerimizi baltalayamazlar" diye açıklamış.

adamlar ayrıca kendi krallarına hakareti suç sayan yasayı da kaldırmış. yeni durumda krala hakaret, devlet memuruna hakarete eşitmiş.

kaynak
  • kendi ülkesi için olmasa da dünya için güzel şeylere sebep olabiliyor.
  • portakal satislarini arttiracak olan karar.kesip kesip suyu sikacagiz.
  • portakal beyinliler
  • vallaha avrupada yaşayan bir insan olarak bu tür kararlar zerre umrumda olmuyor çünkü eğer medeni bir dünya vatandaşıysanız hiçkimse size hakaret edip, ırkçılıkta bulunmuyor.

ha ama siz avrupa medeniyetini de istiyorum , arap bedeviliğimi de yaparım derseniz iş değişir. kusura bakmayın adamlar kendi izole ve modern sistemini kurana kadar anaları ağladı, gelip o bedevi alışkanlıkları ve ortadoğu kültürüyle, zorla oluşturulmuş bu muassır medeniyeti baltalamaya çalışırsanız adamlar da sistemlerini korumak zorunda kalır. sizi de istemezler.

öyle 3 kuruşa 5 köfte yok.
  • sanırım dünya tarihinde bir ilk bu .

düşünün halimizi.
  • nasıl etiketlendirildiği ile ilgilenmiyorum, demokrasi adına bir zaferdir. düşünme ve konuşma özgürlüğü bir numaralı insan hakkıdır; hiç bir şekilde engellenemez. bütün siyasi parti ve aktörlere uzatılacak şekilde genişletilmeli.
  • turkiyenin verecegi en iyi karsilik nota mota degil, hollanda ve benzeri ulkelerde “irkci miyiz” tarzi anketlerin finansmanini saglamak olur. sonra “kendi ulkendeki yabanciyi kendi kopeginden asagi goruyosun, bize ettigin kufrun hukmu yok” der algi yonetimini bitirirsin
  • bütün liderleri kapsıyorsa bir sorun teşkil etmeyen karar. nedir bu alınganlık.
  • ben trump'a "o tatlı, akıllı füzeler götüne girsin." dediğimde amerikalı arkadaşım ya da herhangi bir amerikalı, lübnan başbakanının aptal selfiesine sövdüğümde lübnanlı arkadaşım, tony blair'in anasına, suudi veliahtların sülalesine sövdüğümde bu milletlerden herhangi biriyle ilgili bir şey söylemiyorum. onlar da öyle düşünmüyorlar. "ama bizim cumhurbaşkanımız" diyenlerin samimiyetine inanmıyorum. samimilerse de daha sıkıntılı bir durum var ortada.

görev süresi boyunca yaptıklarını geçtim, sırf söylemleriyle bile envai çeşit politik kesime, cinsiyete, din mensuplarına, ırklara küfür kıyamet gitmiş bir adam benim temsilcim değildir. ben sövüyorum, hollandalılar da sövebilir, bence bir sakıncası yok.
hesabın var mı? giriş yap