şükela:  tümü | bugün soru sor
 • koalisyon uçaklarının irak-suriye sınırında uçtuğu haberlerinin gelmesiyle yavaştan başladığı anlaşılan saldırı.

  https://twitter.com/…status/983838927550230528?s=19

  vallahi bizden adam olmaz, hava sahası abd'ye yine açılmış.
 • trump abd askerlerin masraflarini karşilayacak ülke bulmuş anlaşılan..
 • rusya harbiden korkakmış. bunu hem bizimkiler anladı hem abd hem avrupa. arkasındaki cin olmasa yalakalık yapacak herkese.

  bu kadar panik açıklamalar ile bunu anlamamak salaklık olur zaten.olası bir avrupa ve abd saldırısında kesinlikle abd tarafında olmalıyız.

  sokmuşum rusya'ya ya.

  not : abd'ye ypg, pkk yandaşı diyenler esad'a neden küfür ediyor ? rusya'da esad'ı koruyor ve aynı zaman da ypg denen itlere neden dokunmadı yıllardır kıç kıça afrinde rus askerleri ile durdular. ikiside aynı bok ama gelip burada o bok daha iyi, bu bok daha iyi diyeceksek abd denen bok'un yanında olmak daha iyi bok değilmi ? gönül ister ki bu 2 bok'a da bulaşmamak ama işte bu da benim bizim istememizle olmuyor.
 • rusya'yla şu an yakınlaşmamız güzeldir ama abd'nin ypg'ye desteği bitince, suriye'de savaş sona erince kesinlikle rusya'yla araya tekrar eski mesafeleri koymalıyız diye düşünüyorum, çünkü rusya çok yayılmacı olmasıyla hep gerçek bir tehdittir. tarihte de yayılmacıydı, şimdi de yayılmacı. mesela nato'dan falan çıkıp rusya'nın kucağına düşsek var ya cidden tırsıyorum hayal ederken. stalin bile kars'ı verin demiş zamanında büyük bir özgüvenle. amerika'nınki şu anki tavrı çok şerefsizce ama tüm bu konular çözüldükten sonra türkiye için her zaman en doğrusu abd-ab yoludur. başlıkla alakasız ama fikrimi burada belirtesim geldi.
 • savaş,
  yeniden göç demek
  milyonlarca mülteci demek
  radikal islamcı canilerin yeniden palazlanması demek
  gerici dinciliğin yayılması demek
  milyonlarca insanın ölmesi, sakat kalması demek
  tüm dünyada öteki’den nefret eden siyasi hareketlerin yükselmesi demek

  ve korkarım bu savaşa sadece(!) suriye ev sahipliği yapmayacak
 • (bkz: burası karışacak vaziyet alın)
  https://twitter.com/…status/983848650710355968?s=21

  israil en üst düzeyde alarma geçti. olası iran saldırılarına karşı teyakkuzda.
  https://twitter.com/…status/983829587783233536?s=21

  suriye hava sahası, sivil uçaklara kapandı
  https://twitter.com/…status/983839446691991552?s=21
 • +1 milyon suriyeli mülteci ile eşdeğer haber.
 • dost ve müttefik amerikan askerlerine başarılar dilediğim saldırı.
 • 48 saatliğine sivil uçuşların kaldırıldığı geçiyor haberlerde. öyleyse fox tv’deki #yaklaşıyor hashtaginde -bence- ima edilen uss harry truman uçak gemisi gelmiş demektir. kabaca ifade edersek bize deniyor ki “skicem dengeni tarafını seçiyorsan seç yoksa onlardan yana geç”, dolar ruble ve lira karşısında hamlesini yapıyor iran bile kuru sabitleyip otoriter sistemi ile bastırdı. bir de şu var:

  amerika bu olay ile boy verdi. göreceğiz çin rusya iran hattından boyu uzun mu hala, boy verirken boğulmayı da göze alacaksın.