şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • öldürülmeden önce bergen de affetmişti be kızım.
 • kendi hayatı sonuçta ne düşündüğü umurum bile değil ama senin için onca uğraşan insanın emeğini ziyan ettin. bu insanlar senin yüzünden yarın öbür gün aynı motivasyonla benzer bir mağdura yardıma koşamayacak maalesef.
 • akli dengesi yerinde olmayan birisinin açıklaması.
 • yüzüne kezzap atandan değil de hakkında yalan yanlış haber yazanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacakmış. berfin sen çok yaşa hemi...
 • sevgiymiş öyle sevginin ben...
  bana bunu babam yapsa gidip canını alırdım geç bunları
 • şimdi linç gelecek ama kadınların tamamen duygularına göre hareket etmelerinin ispatıdır. çevremde kadına saygı gösteren, onların özgürlüğüne saygı duyan erkeklere, kadınların içten içe küçümsemelerine şahit oldum. malesef kadınlar kendilerine saygı duyan birini değil, onları ezen, hakaret eden kişilere bağlanıyorlar.
 • beni ilgilendirmeyen açıklamalardır.
  allah aşkına şu kızı buraya taşımayın, bırakın ne hali varsa görsün. 3-5 sene sonra kadına şiddet var, mağdurum ben diye ağlarsa da sevinç gözyaşlarıydı bunlar der.
 • konu hakkında "siz ne kötü insanlarsınız, tehdit edildiği belli değil mi, herkes sizin istediğiniz gibi davranmak zorunda mı? defolun gidin biz yine de yanında olacağız" furyasından nasibimi almamak için susmuştum. arkadaşlar size bir haberim var, feminizm de kadın dayanışması da bu değil. bunun sürekli hata yapan, kapasitesi de pek olmayan, kendini garip ilişkilerin içine sokan kız arkadaşa "sen her şeyin en iyisine layıksın canımm" diyip durmaktan hiçbir farkı yok. insanlık birbirine her koşulda alkış tutarak değil, yanlışlarda alkışı kesip sırtını dönerek bu zamana geldi. berfin'in yüzünü asitle yakan adamı affedip aşk sevgi, allah kitap üzerine söylevlere başlamasını yadırgayıp artık destek olamayacağını belirten insanlara "herkes sizin istediğiniz gibi davranmak zorunda değil tamam mı?" denirken bir yandan o insanlardan desteğe devam etmelerini istemek hayli absürd. evet, berfin benim istediğim gibi davranmayabilir, ben de ona destek vermeyebilirim. ikimiz de davranışlarımızda özgürüz. buradaki "sizin istediğiniz gibi davranmak" cümlesi de bir suçlama olarak kullanılıyor, sanki insanların bir kadının onu asitle yakan adama karşı hakkını araması ve mücadele etmesini istemek basit bir feminist şımarıklığıymış gibi bir algı oluşturuluyor. en uç feminist benim derken kendi kendinizi çürütüyorsunuz. gerçekten kimse onun ve kendisi bir örnek olmak üzere toplumun genelinin iyiliği, kadınların mücadelesinin ilerlemesi için gerekli olanı yapmak zorunda değil, fakat biri de çıkıp "kusura bakmayın ben artık destek olamayacağım" dediğinde ona defol git, üç gün sonra kocası kolunu bacağını kestiğinde de ben yanında olacağım, öldürüldüğünde mezar taşını mora boyatacağım demek, kadın mücadelesine her koşulda cesurca omuz vermek olmuyor. çünkü ortada bir mücadele yok :)

  avukatlarının mehtap sert'in çok kınanan ilk açıklamasını okuduğum zaman, kim bilir bu kız bu insanlara neler dedi, nasıl hiç aşık olmamakla, sevgiyi bilmemekle(!) suçladı da insanlar böyle bir kırıcı olmamaya çalışıyorum açıklaması yapmak zorunda kaldı diye düşündüm, al işte kız düşündüklerimin aynısını açıklamış bile. ilkel güdülere dayanan, buram buram cehalet tüten yüzeysel düşünce ve davranışların cevaplarını artık durkheim'da, foucault'da aramayın. arabesk toplumun küçük bir yerinde yaşayan ergen bir kıza da bu kadar cahil olduğu için kızmayın, onun imkanlarının kaç katına sahip olup kendine neleri reva görenler de var. bu öyle üç günlük, bir kişilik mevzu değil, neyse.
 • sevgi herşeyin üstesinden gelir demiş. o sevgi bu sevgi değil berfin. ben bu güne kadar sevdiğim hiçbir kadının suratına asit attığımı hatırlamıyorum. neyin kafasını yaşıyorsun kızım sen.

  ayrıca çocuk hapisten çıkmak için can attığından sana bir sürü vaat verip, özürler dilemiş anlaşılan. ancak yarın evlendiğinizde 2 yıl olunca çocuk, dışarıdaki güzel kadınları görüp bir de sana bakacak. sanki kendi yapmamış gibi bu boku, bir de bu yüzden aldatılıp, hor görüleceksin. bıraksaydın da içeride çürüseydi, böyle yaparak kendini çürütüp, bir magandayı dışarı saldın sadece.
 • bu haliyle başka birini bulma şansı olmadığını düşündüğü için elindeki tek fırsatı kaçırmak istememesi şeklinde yorumlayabiliyorum sadece.