şükela:  tümü | bugün
 • ahahhaa.. kavgayı görünce gittiler ya..

  haklarında soruşturma açılmasi gereken hadise... o arabanın hangi araba olduğu, kimin kullandığı kamera kayıtlarından bellidir.

  edit: başka bir göreve gittiğini ya da destek beklediğini söyleyen olmuş.

  fethi sekin de mi destek çağırip müdahale etmeden gitti?

  şimdi düşünün. sokaktasiniz. 5-10 kişi size saldırıyor. polisi arıyorlar polis geliyor ve yanınızda yavaşlayarak geçip hızlanarak gidiyor.

  ve grup sizi öldürüyor. bunun geçerli bir mazereti olabilir mi?

  sen polissin. ineceksin arabadan gerekirse silah kullanıp o grubu dağıtacaksin. devlet senin beline silah koyduysa, caydırıcı olmak için o silahı kullanacaksın.. havaya sikacaksin, dur ihtarına uymayip hala kavgaya devam edip birini bicaklamaya kalkan gruba sikacakin.

  bir şekilde o vatandaşı koruyacaksin.

  koruyamiyorsan bırak mesleği, git başka iş yap, yerine de koruyabilecek adam gelsin..

  edit 2:
  elemanın biri mesaj atmış; "silahını kullanamaz bu olayda polis. ikinci ekiple girilebilecek bir kalabalık olduğu için uzağa çekti arabayı. tek ekip yetersiz bu durumda" diye.

  silahını kullanamaz diye bir şey yok.. silah kullanabileceği yerler mevzuatta yazılmış ve bu mevzuata göre sözkonusu durumda da kullanabiliyor.

  --- spoiler ---

  2559-madde 16
  bedenî kuvvet ve maddî güç kullanarak etkisiz hale getiremediği direniş karşısında, bu direnişi kırmak amacıyla ve kıracak ölçüde,
  https://mevzuat.tbmm.gov.tr/…-494178054?psira=29638
  --- spoiler ---
 • bir tane şaşıran çıkarsa kendimi keserim. :)
 • gta vice city'deki polisler bile bunlardan daha iyi görev yapıyor amk.
 • sosyal medyaya düştüğü için oradan geçen polis memur ekibi hakkında işlem yapılır. sosyal medyaya düşmeseydi ne olacaktı? bunlar gibi daha yüzlercesi var böyle sorumsuz.
 • üst edit : batman otogarında olmus olay

  hatırlar mısınız adana otogarında bir bıçaklı saldırgan hasmını bıçaklamış ve orda kan kaybından yerde acı çekerken kimseyi yaklaştırmamıştı. oracıkta yerde kan gölünün içinde kıvranarak ölmüştü genç bir insan.

  olay yerinde polis ve güvenlik güçleri de vardı evet yanlış duymadınız polis?? dışarda attığımız her adımın güvenli olmasını sağlamak için vergi ödediğimiz şu memlekette kurulmuş bir teşkilattan bahsediyoruz. ve hiçbir şey yapmamıştı oradaki polisler.

  yazık gerçekten çok yazık.
 • takviye çağırmak mı? nerden? yan mahalleden mi? telsiz yok mu, telefon yok mu? destek çağıracaksa arar çağırır, kenara çekip uzaktan anons yapar, siper alır, silahlarını çekip olaya müdahale ederler. zaten takviye de 3 dakika içinde gelir. aloo devletin silahlı emniyet gücü bu. devlet diyorum bak. böyle saçmalık olamaz.

  bir benzeri de şurada var. ışığı sireni kapatıp bekliyorlar.
 • bu olay bir istisna değil, defalarca tanık olduğum bir olgudur. ancak yine de o polislerin hakkında soruşturma açılması ve topluma karşı en temel görevlerini yapmadıkları için ifşa edilmeleri gerekmektedir. polisin ciddi yetkiler ile donatıldığı bir dönemde swat olmasına gerek yok. araçtan inip "çıkarın kimlikleri" demesi bile olayı yumuşatabilirdi. "can güvenliği" gibi itirazda bulunanlara, bu polislerin mesleğinin aşçılık olmadığını hatırlatmakta yarar var. olay yerine gelip önce müdahale edersin, yetersiz kaldığını düşünürsen destek çağırırsın. 6-7 magandanın kavgasına bir otobüs çevik kuvvet mi çağıracaklardı. en kötü ihtimal, araç içinden uyararak dağılmalarını isteyebilirlerdi. ama gaza basıp gitmeyi tercih ettiler.
 • polis tanımamazlıktan geldi resmen.
 • teğet geçmiştir.
 • cezaevlerinin boşalacağını öğrenince polislerde ne haliniz varsa moduna girmiş..