şükela:  tümü | bugün
 • ahahhaa.. kavgayı görünce gittiler ya..

  haklarında soruşturma açılmasi gereken hadise... o arabanın hangi araba olduğu, kimin kullandığı kamera kayıtlarından bellidir.

  edit: başka bir göreve gittiğini ya da destek beklediğini söyleyen olmuş.

  fethi sekin de mi destek çağırip müdahale etmeden gitti?

  şimdi düşünün. sokaktasiniz. 5-10 kişi size saldırıyor. polisi arıyorlar polis geliyor ve yanınızda yavaşlayarak geçip hızlanarak gidiyor.

  ve grup sizi öldürüyor. bunun geçerli bir mazereti olabilir mi?

  sen polissin. ineceksin arabadan gerekirse silah kullanıp o grubu dağıtacaksin. devlet senin beline silah koyduysa, caydırıcı olmak için o silahı kullanacaksın.. havaya sikacaksin, dur ihtarına uymayip hala kavgaya devam edip birini bicaklamaya kalkan gruba sikacakin.

  bir şekilde o vatandaşı koruyacaksin.

  koruyamiyorsan bırak mesleği, git başka iş yap, yerine de koruyabilecek adam gelsin..

  edit 2:
  elemanın biri mesaj atmış; "silahını kullanamaz bu olayda polis. ikinci ekiple girilebilecek bir kalabalık olduğu için uzağa çekti arabayı. tek ekip yetersiz bu durumda" diye.

  silahını kullanamaz diye bir şey yok.. silah kullanabileceği yerler mevzuatta yazılmış ve bu mevzuata göre sözkonusu durumda da kullanabiliyor.

  --- spoiler ---

  2559-madde 16
  bedenî kuvvet ve maddî güç kullanarak etkisiz hale getiremediği direniş karşısında, bu direnişi kırmak amacıyla ve kıracak ölçüde,
  https://mevzuat.tbmm.gov.tr/…-494178054?psira=29638
  --- spoiler ---
 • bir tane şaşıran çıkarsa kendimi keserim. :)
 • sanırım bağış sonrası iş yavaşlatma eylemi yapıyorlar. daha da vahimi devleti kötü göstermek amacı ile paralel yapı planları olabilir, bu olayın arkasında. kesinlikle komisyon kurulup incelenmesi gerekir. arkasında büyük güçler olabilir. (bkz: kıç mihraklar)
 • teğet geçmiştir.
 • polis tanımamazlıktan geldi resmen.
 • art niyetli suserleri gün yüzüne çıkarmış harekettir. çünkü destek ekibi çağırmaya gitmektedir. aracın gidişinden belli...

  edit: basit ironiyi anlayamayan ve dengesiz beslenen tek hücrelileri üzerine toplayan entry olmuş kendisi. teşkilatın 175. yılında şu manzarayı bana açıklayacağına destek telsizle çağırılır yazıyor beyin fukarası. hatta cep telefonuyla destek çağırılırmış. bir yumurta yesen günde aslında beyin kendini toplayacakta işte...
 • nüfuzlu tanıdık çıkmıştır.

  " nasıl olsa kendi halleder, zaten nüfuzlu da bu herif, bizi doğuya sürdürür, bas kazım bas kökle gazı " şeklinde topuklamadır.

  (bkz: yazıklar olsun)
 • genelleme yapılmaması gerekir. belki daha acil bir vaka vardı, oraya yetişmek gerekiyordu. polis olmasa bugün iki saatlik dükkanlara saldırılma olayında gördük ki insan oğlunun insafi yok onun için allah polisi korusun.

  ayrıca müdahale ettiği bin örnek de verebilirim; örnek
 • cezaevlerinin boşalacağını öğrenince polislerde ne haliniz varsa moduna girmiş..
 • ayırması garip olur. siyasi tartışma yoksa, "ben hiç girmeyeyim karşim, şş" demiştir. nolcak.