şükela:  tümü | bugün
 • yahu şunu deneyecek, bu rakama dokunacak diyenler yok mu.
  bu politika riski devam ettiği sürece sonu gelmeyecek kurdur. her gün siyasi kanattan yeni bir şok yiyen, ama merkez bankasından gelmeyen düzenlemeler sonucunda artacak kurdur.
  merkez bankası tarafından 4 sene önce 1.87 olması beklenen, bu akşam ne olacağı hiç beklenmeyen, hele nisan ayı sonunda ne olacağı hiç tahmin edilemeyen kurdur.
 • şu an yatırım yapmak, en basitinden sanayi bölgesinde ufak bir deri işleme fabrikası açmak isteyen bir arkadaşım son üç dört aydır beklemede daha evvel amerikada yeraltı madenciliği üzerine yatırımları olmuş hatta yani dünyanın diğer bir ucunda en komplike yatırımlara girmiş şimdi memlekete dönmüş fakat en ufak bir taşı kaldırıp hareket ettiremiyor, böyle bir ortamda nasıl yatırım yapılır diyip yakın zamanda sermayesini alıp tekrar amerika yollarına düşecek.
  diyeceğim odur ki en basit yatırımcı bile böyle bir ortama kuruş parasını koymak istemiyor, rte ne yapmaya çalışıyor anlayamıyorum halkını aç bırakmak istiyorsa bu şekilde devam ederse başarılı olur.
 • türkiye'de şu an ekonomik krizden ziyade politik bir kriz var. halkın parayı ve bilgiyi elinde tutan büyük bir kısmı yaratılan dehşet imparatorluğunda ölümüne umutsuz ve yönetimdekilere zerre güveni yok. zaruri şeyler haricinde ne yatırım yapıyor ne tüketim yapıyor. her an bir uydurma sebeple mal varlığına el konacağının endişesinde olan nice insan parasını yurtdışına çıkardı bile. bugün 3.80'den dolar almayan yarın pişman olur mu? bunun cevabı kabak gibi ortada. ekonomi denilen şeyin yakıtı geleceğe dair duyulan umuttur, güvendir. güvenin olmadığı bir piyasada ne yatırımcı durur, ne tüketici tüketir. biz o sarmala gireli çok oldu. domino effect'i köküne kadar hissedeceğiz, daha yeni başladık. artık hiçbir para poltikası battığımız pislikten bizi çıkaramaz.
 • artık yine de şahlanıyorkesmeyeceği için dombra eşliğinde yükselmesini bekliyorum.

  dombra
 • şuan 3,7995 oldu efe!
 • yetmez ama 3,7998
 • an itibarıyla 3, 8002 olan kur.

  not:metatrader'den bakıyorum.
 • (bkz: artıyor yine yılanoğlu)

  yaf bir para birimi her allahın günü yüzde 1-2 değer kazanır mı?
  dahası bir para dünyadaki tüm paralara karşı hergün yüzde 1-2 değer kaybeder mi?

  herhalde bunu önleyecek bir yol kalmadı ki bürokratlar da mal mal bakıyor.
 • şuraya gerzek gerzek herhangi bir bilgi dayanağı olmayan rakamlar yazıp sonuna da ytd yazıyorlar ya... gülmüyorum bile. ne oldu "ytd" yazınca güvene mi aldın kendini? kalkıp ben yarın seni spk'ya şikayet etsem ve "bir tahmin yazılmış ve ona istinaden ben yatırım yaptım. zor durumdayım" desem o ytd kurtaracak mı seni?
  şundan hiç farkınız yok ha.
  bu arada yazdığınız rakamların hiç birinin tutma ihtimali yok. akademisyen ekonomistler bile "bilemiyoruz" derken sen burada x=101x3,48 filan yazınca gerçek mi oluyor o tahmin? yirmi bilmem kaç kişi de favorilemiş!

  neyse.. 11 ocak 2016 donald trump basın toplantısı varken sizin ytd yazmanız da, dolar 3,50tl olur demenizin de, 4,10 tl olur demenizin de zerre anlamı yok. siz gelip buraya yüzlerce yorum(tahmin) yazıyorsunuz. peh!