• şov dünyasının oyunları apaçık ortada.
  • meclis, izdivaç programlarını aratmıyor. salonda kavga edip, kuliste çay içiyolar.
  • mecliste poker chipleriyle oy verme sonlandirilmalidir. birleşik oy pusulasi sistemine geçilmelidir. gizli oylama ancak bu şekilde saglanabilir.
  • insan gerçekten hayret ediyor.atatürk gibi bir adamın uyandırdığı bir millet ayakta uyuyor.bu durum karşısında hiçbir şey yapamamak vicdani olarak beni derinden rahatsız ediyor.ne yapalım nasıl yapalım?kahvelere girip laiklik çağrısı mı yapalım?insanlara vaziyetin halini mi açıklayalım?bizi de mi içeri alsınlar?paşa paşa yatarız,anamıza babamıza açıklayamasak da inandığımız değerler için savaşırız.ama hepimiz biliyoruz ki özgürlüklerimiz elimizden alındı ve itibarsızlaştırıldık.
    çevremize,ailemize,akrabalarımıza,dostlarımıza geldiğimiz noktanın ne kadar vahim olduğunu anlatsak da hepimiz biliyoruz ki kulaklarını tıkayanlar,gözlerini yumanlar vatanın yavaş yavaş elden gidişine ses çıkarmayanlar hep olacaktır.ne kadar uğraşsak da hiçbir şeyi değiştiremeyeceğimizi hepimiz biliyoruz.onurumuzla içerde yatsak da duruşumuzu göstermiş olacağız.
    bu vatanın kanseri;cehalettir.bu kanserle yaşamak mümkün değildir.
    açıkçası dün akşamdan beri evde arkadaşlarımla (bkz: turkiyeden siktir olup gitmek) başlığına bakıyoruz.vicdanımız bizi rahatsız ediyor.
    yargı bile malum adamın elindeyken neye güveneceğiz?çareyi nerden bulacağız?halktan mı?salt çoğunluğun neye hizmet ettiğini biliyoruz.azınlık olarak bu kulaklarını tıkayan insanlara ne yapabiliriz?
    atatürk'ün gençlere bıraktığı bu mirasa kaçarak mı sahip çıkacağız?can güvenliğimizin bile sağlanamadığı bu memlekette,insanın hiçbir değerinin olmadığı;milletin vekil,temsilci diye seçtiği adamların bile aleni hukuğu hiçe sayması,bu milletin ne kadar aymaz ,ne kadar zorba ,ne kadar kural tanımaz olduğunu göstermektedir.
    vicdanım rahat olmaya olmaya söylüyorum ki;bu memleketten kaçmanın bin bir türlü yolunu arayacağım.evet belki aranızdan bana kızanlar olabilir."atatürk sana böyle mi öğretti"denilebilir."ulan hiç mi gençliğe hitabe'yi okumadın"diyenler de olacaktır.hepinize hak veriyorum hepiniz haklısınız ama andımızın kaldırıldığı gün,çoktan bu topraklar elimizden gitti.yalnız endişeniz olmasın bir gün bu vatan selamete çıkacaktır.yarın öbürgün çocuklarım bana bugünleri sorduğunda,onlara medyadan,halktan,vekillerden,gazetecilerden,gençlerden bahsedeceğim.bana 15 temmuzu sorduklarında,onlara;tüm öğrendikleri şeyleri unutmalarını söyleyeceğim.
  • rant uğruna biat ettikleri bir saltanat düzenine yaranabilmek için her türlü rezilliğe imza atanların, bir kadına el uzatacak kadar acz içine düştüklerini bize gösteren saldırıdır.

son bir hafta içerisinde bizzat vekiller tarafından mecliste işlenilen suçlar; sahtecilik, darp, gasp, kadına şiddet.

fatma kaplan'ın saldırı sonrası açıklamaları;

"yere batsın saraylarınız, yere batsın başkanlığınız, yere batsın anayasanız"

https://www.youtube.com/watch?v=7mftw6vjjai
  • işte bunlar hep mazi.
  • tam 70 yıl sonra, 1937'den bugüne yağlı boyadan fotoğraf karesine;

meclisteki kavganın fotoğrafı

bir gün bir anadolu çomarı chpli vekile * sorar, "bunu siz mi yaptınız?" chpli * vekil cevap verir: "hayir, siz yaptınız".
  • yanlış başlıktır.

doğrusu: vatanı bölmek isteyenlere vatanseverler tarafından atılan dayak, olmalıdır.
  • kürsü kırılmış. yuh amk ya!
hesabın var mı? giriş yap