şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 01:18 olayla ilgili kesinleşen bilgi:

tevfik k (34) adlı uyuşturucu bağımlısı, beşevler starbucks tuvaletinde ateş ederek kendisini elinden yaralıyor. iki saat süren diyaloğun ardından teslim oluyor. hastaneye kaldırılıyor, rehine falan yok.

00:42 twitter'dan gelen bilgilere göre güncelleme:

bir uyuşturucu bağımlısı, tuvalette kafasına silah dayayıp ateş ediyor. ölmediği iddia ediliyor. rehin alma yok.

sosyal medyadan gelen bilgiler:
    23:40 sokak boşaltılıyor. keskin nişancılar yerleşiyor.
    23:48 bir kişinin kendisini tuvalete kilitlediği ve ilk patlamanın burada gerçekleştiği iddia ediliyor.

ilk bilgiler:
    ankara beşevler starbucks'ta bir kişinin rehin alınmasıyla başlayan ve şu an devam eden olay.
    bir patlama sesinin duyulduğu ve bir kişinin öldüğü iddiası var.
  • bahçelievler 3. cadde girişindeki starbucks da meydana gelen olaydır. rehin mi ben emin değilim ama gözlerimle kalabalğı ve polis ile özel harekatı gördüm. şu twitter adresi olayı vermiş şuan için sadece.

edit: en az bir rehine olduğunu söylüyorlar olay yerindeki siviller, ayrıca olay yerinde özel birlikler var, kimler bilemiyorum karanlıkta ancak kamuflaj üniformalılar. zırhlı araç var birtane ve beşevler de yollar kapatılmış durumda.

edit 2: olayla ilgili şöyle bir haber yapıldı, rehine değil intihar teşebbüsü şeklinde deniyor. link

edit 3: içeriye sağlık görevlileri girdi, sedye taşıyarak ve koşturarak. gördüğüm kadarıyla bir erkeği sedye ile ambulansa taşıdılar, ortalık dağılmaya başladı.
  • az önce instagramdan birinin ismi verilerek öldürüldüğü ilan edildi, 2 dakika sonra öldürüldüğü söylenen kişi yorum yaptı sonrasında mesajlarını sildiler. fazlaca geyik muhabbeti ve çöp bilgi dolanıyor umarım kimse zarar görmeden çözülür.