şükela:  tümü | bugün
  • içme suyu isale hattına meteor düşmesi sonucu yaklaşık olarak 5-6 milyon kişi gece yarısından itibaren saat 15:00'a kadar susuz kalacak.
    15:00 diyor ama, iski'nin böyle büyük çaplı onarımları zamanında bitirebilmesi hiç vaki değildir. benim tahminim en iyi ihtimalle 3-4 saat sarkar.

demem o ki, geçmiş olsun millet.

edit: meteor düşmesi değilse bile, yanardağ patlaması falan da olabilir. sonuçta bu denli büyük bir alana su verememek için böyle bir şey olması lazım. değil mi.

edit: bulgurlu'da boruya denizaltı çarpmış, ondan deyollar.

o değilde abi, üsküdar bulgurlu'daki borunun yangında erimesi sonucu fatih'in susuz kalması ne kadar saçma lan. bulgurlunun nerde olduğunu bile bilmeyen onbinlerce fatih'li yarın susuz kalacak.
  • kesintinin en kapsamli yasandigi ilce fatih. bana kılışdar'ın işi gibi geliyor ama.. orada da referandumda hayir oyu %48- 49 cikmisti. fatih eski bildigimiz fatih degil. bilemiyorum altan.
  • üşenip de duşunu sabaha bırakanlara yazık olacak kesintidir. şuan mışıl mışıl uyuyorlar sabah duşçuları. sabaha gelirler bu başlığa.
    not: geceden duş alanlardanım.
  • kamuoyuna saygıyla duyurulmuş arızadır. dış etken dediği nedir, paniğe gerek var mıdır bilemedim.
    iski linki
  • depo adı verilen bir tank sayesinde kesildiyse de fark etmediğim kesintidir.
  • az önce şöyle bir sms geldi iskiden;
    --- spoiler ---

sayin abonemiz, üsküdar bulgurlu - çamlica arasi ana ısale hatti nda dis etken nedeniyle bir ariza meydana gelmistir. ekiplerimiz hemen müdahale ederek, arizayi giderme calismalarina baslamistir. ümraniye, üsküdar, kadiköy ve fatih ilcelerinin bir kismi, zeytinburnu ilcesinin tamami ile besiktas, sariyer, beyoglu, bakirköy ve beykoz ilcelerinin sahil kesiminde 11 ocak persembe saat 15:00 e kadar su kesintisi yasanacagini kiymetli ıstanbullulara üzülerek bildiririz.
    --- spoiler ---
  • ulan mesaji gorunce tamamini okumadan "iski" ve "uskudar"i gorunce "ben ne alaka?" diye dusunup gecmistim, simdi bir baktim sampiyonlar ligi kadrosu gibi sirli liste anasini satayim.

"ümraniye, üsküdar, kadiköy ve fatih ilcelerinin bir kismi, zeytinburnu ilcesinin tamami ile besiktas, sariyer, beyoglu, bakirköy ve beykoz".

aga bu nedir?

en son 2006 dunya kupasi finalinde mi ne kocaeli'de sanirim bir seyler olmustu da ulkenin yarisinda elektrikler gitmisti. ondan beri gordugum en iddiali sicis oldu, tebrikler.
  • smsi aldım ve sabah duş alamayacak olmanın siniriyle kalktım. bulgurlu'ya yakın olduğum için normal karşılayabiliyorum. fatih'te veya bakırköy'de yaşasam iski binasının önüne gidip kendimi yakabilirdim.
  • aralıktaki kesintinin üstünden bir ay bile geçmemişken ikinci büyük kesinti bu. bilemiyorum acaba bu işi beceremiyor mu iski bey diyorum. kalite standartlarımız o kadar yerlerde ki iski beyin de buna ayak uydurmaması imkansızdı. teşekkürler.