şükela:  tümü | bugün soru sor
17 entry daha
  • sonuna kadar katıldığım boykottur efendim. s.ke s.ke bitiremediler, yeter artık.
  • pahalılıktan istemeden de olsa dahil olduğum boykot.

200 liraya rakı mı olur başgan? 200 euroya rakı sat bakalim avrupada neler ediyolar sana.
  • sonuna kadar destekliyorum iyi olur gençler
    (bkz: siroz)
    (bkz: hepatoselluler karsinom)

edit: bkz düzeltildi
  • masadaki son büyüğü içip ben de katılıyorum şuan bitti zaten.
  • rakı değil alkol boykotu yapalım arkadaşlar, sadece rakı değil ki bütün alkollü içecekler pahalı. ortak başlık altında içici kardeşlerimize destek olalım, vergi gelirini kısıp indirime zorlayalım. bilgisi olan herkes hangi alkollü içeceklerin evimizde yapılacağını yazsınlar, alkole vergi vermeyelim. kimyacı arkadaşlar destek!
  • 2-3 yıldır sadece ev yapımı rakı içerek katılmış olduğum boykot.
    facebook'ta evde alkol yapımıyla alakalı türlü gruplar var. önerim, girin bakın. evde rakı yaparak rakıyı marketteki fiyatının neredeyse 8'de 1'ine mal edebilirsiniz.
    not: çok fazla "kör olmayalım" esprisine maruz kaldım. yanlış malzeme kullanmıyorsanız ya da en büyük hata olan etil alkol yerine metil alkol kullanmak gibi bir aptallığı yapmıyorsanız merak etmeyin, ev yapımı alkolden zarar gelmez. bu konuda iyi araştırma yapmak önemli.
  • 2016dan beri rakıya para vermediğimi hatırlattı bu başlık

düz evine alsan kazık, üstüne meze falan alacaksan dahada bi kazık, meyhaneye gideceksen yağlı kazık bunu siz istediniz ama arkadaşlar kusura bakmayın bu fiyatlar saçmalamaya başladığında ben bu mevzuyu bıraktım.

iki sonradan görme kız elinde kadehle poz verecek meyhanede sofranın fotoğrafı çekilecek diye ben o kazığa girmem arkadaş teşekkürler ben almayayım

ha bir tek bununla mı sınırlı tepkim hayır. ekimde gelen zamlardan önce haftada rahat 2 bira içerdim ister barda ister evde ne zamanki zam geldi 2 dandik bomontiye tuborga 17-18 liralar istemeye başladılar tekelde de fiyatlar aldı başını gitti ki fiyatı da tam bilmiyorum inanın o zamandan beri içtiğim bira sayısı 7-8’i geçmez ha bunun artısı da olmadı mı oldu spora başlayıp yediklerime dikkat etmemle birlikte göbek möbek kalmadı al sana bi artı daha

bence bu boykot sadece rakıya değil bütün alkollü içkilere uygulanmalı manyak mısınız oğlum tekelden gidip 10-11 liraya bira alınır mı ne lan bu en son almanyadan 10 birim paraya 70lik jager almıştım adamlar 11 birime kıçı kırık bira satıyor.

ha unutmadan almanyada türkiyeden ithal 70lik rakı 16 birim paralarına denk geliyordu...
  • desteklediğim eylemdir. en son yılbaşında aldım. bugün yine markette etiket yeniliyorlardı. şarap içeriz artık. onu da severim.
    not : şarapta vergi yok mu falan yardırmayın. birşeyler içilir elbet rakı olmazsa.
  • ben daha yeni gelmişim rakıdan, millet neyi konuşuyor.beni boykotlayın, rakıya dokunmayın. o masumdur