şükela:  tümü | bugün soru sor
 • an itibariyle izmir eshot otobüsleri greve başlamışlar. gelen bilgiler arasında iskeledeki otobüsler çalışmıyormuş. henüz taze haber olduğu için kaynak yok.

  edit: bu yağmurda yüzlerce insanın daha mağdur olacağı, üniversite öğrencilerini final dönemi sıkıntıya sokacak grevdir.
  edit 2: bu grev değil, iş bırakma diyenler olmuş. sendikalar ve toplu iş sözleşmesi kanunu 58. maddeye göre bu bir grevdir.
  edit 3: olmayan grevdir ve asparagas haber diyenlere, bornova, iskele ve fahrettin altayda neden çalışmıyor otobüsler? ben ve onlarca kişi keyfimizden otobüse binmeyip ıslanmayı tercih ettik değil mi?
  edit 4: izulaş ile eshot arasındaki farkı bilmeyenleri de gördük. :)
  edit 5: bitti diyorlar, bilmiyorum evdeyim şu an. umarım bitmiştir.
 • grevin anayasal bir hak olduğunu göz önüne alırsak yapılması gereken hatta geç kalınmış grevdir diyebiliriz. bu yağmurda insanların mağdur olması veya öğrencilerin final döneminde olması anayasal hakkını kullanmak isteyen işçileri kararından vazgeçirmek için bir bahane olamaz.
  şimdi diyeceksiniz yağmurda ıslananların veya bu öğrencilerin mağduriyetini kim giderecek? neden masum insanlar etkilensin? suçu anayasal hakkını kullananlara değil de sorumlunun kim olduğunu esas suçlunun kimler olduğunu da sorgularsanız suçun kime ait olduğunu az çok görebilirsiniz..
 • ınsanlara hazırlık şansı vermeden gelişi güzel grev kararı almak, özellikle hayati bir sektörde anayasal hak filan olamaz. ak parti'ye yakın bir vatandaşım, ızmir belediyesi chp'li ama yiğidi öldür hakkını ver, ızmir belediyesinin bu otobüs şöförlerini mağdur ettiğini düşünmüyorum.

  vatandaşın mağdur olmaması için umarım reis erteler şunların sikko grevini
 • böyle paldır küldür grev olmaz. önceden bir tarih ve tarih aralığı belirlersin, bunu tüm vasıtalarla duyurursun millet de ona göre ayağını denk alır.
 • ebesinin amı dedirten hadise. banliyösü greve gider, metrosu greve gider, otobüsü greve gider bu ne ya. benim bildiğim grevde işçi işvereni mağdur eder burada halk mağdur edilmekte hatta cumhuriyetçi halk mağdur edilmekte.
 • final dönemini seçmiş olmaları planlı olabilir, zaten olmalıdır da. grev nedir neden yapılır, neden grev yapan işçi desteklenir çemkirilmez bir anlaşılsa daha güzel günler görmez miyiz a dostlar.
 • izmir eskort grevi

  (bkz: yaran yanlış okumalar)
 • grev yapacaksanız gidin ücret almayın mesela. yolculara söyleyin kart basmasınlar. böylelikle hem insanlar mağdur olmaz hem de yetkili mercilere gerekli mesaj verilmiş olur. ama yok olur mu öyle, hemen gidip iş bırakın yağmur çamur demeden sonra da insanları mağdur edin.
 • değerli disk genel-iş 1 no'lu şube üyelerinin dikkatine;
  bugün izmir büyükşehir belediyesi önünde izenerji çalışanlarının yasal hakkı olan basın açıklaması yapma özgürlüğü emniyet güçleri tarafından zor kullanılarak engellenmeye çalışılmıştır. basın açıklamasına katılan disk genel iş izmir 1,2,3,4,5,6 ve 7 no'lu şube başkanlarının gözaltına alınması istenilmektedir. örgütlü mücadelemizin devamlılığı, sendikal haklarımızın korunması amacıyla hatta çalışan tüm arkadaşlarımız saat 13.00 da son duraklara araçları kapatacak, atölye ve diğer birim çalışanları ikinci bir talimata kadar iş bırakacaktır.
 • valla duyduğum doğru ise kendilerine sunulan yüzde 4'lük zamma tepki gösteriyorlarmış! ayıp ulan bu kadar zam oranı mı olur.