şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: anayasanın 26. maddesi)

  diyecek başka bir şeyim yok.
 • belki hayata farklı pencerelerden bakmamıza rağmen, kendisini sonuna kadar desteklediğim gazetecinin başına gelen.

  allah nasip eder de çocuklarımın büyüdüğünü görürsem, bugünleri anlatırken bazı ismi lazım olmayan yalaka şaklabanları değil, kendisini örnek göstereceğim adamdır aynı zamanda.

  diyeceğim ki :

  "makam için, mevki için, herhangi bir fayda için kendinizi satmayın. ne olursa olsun, adil ve doğru olanı savunun. olaylara onlardan-bunlardan-bizden diye değil, doğru-yanlış diye bakın. sizin gibi düşünmüyor diye kimseyi suçlamayın. kimsenin hakkını yemeyin, kimseden de korkmayın. allah doğru olan ile beraberdir. "

  ne demişler, "zulm ile abad olanın, akibeti berbat olur".
 • zulme karşı susan dilsiz şeytandır.

  -hz. muhammed(sav)
 • benim aklım almıyor, işi gereği asıl tarafsız olması gereken din görevlisi, bürokratı, hakimi, savcısı, öğretmeni, memuru sosyal medyadan çarşaf çarşaf oyunu söylerken taraf olurken hiç bir şey olmuyor da işi fikrini söylemek olan gazeteci fikrini söyleyince işinden oluyor.
  ayrıca en son çıkan bilmem kaç numaralı khk ile özel televizyonların bütün partilere eşit yer vermesi olayı iptal oldu. yani isteyen tv kanalı istediği partiyi tutabilecek, propaganda yapabilecek. devlet bu kanunla tv lere resmen, tut kardeşim taraf tut diyor.
  daha yeni böyle bir kanun çıkmışken, fikrini açıklayan habercisini kovan doğan medya açıkça tarafını göstermiş oldu. artık bol bol evet propagandası da yaparlar.
 • aydın doğan kadar satılmış bir şerefsiz yoktur. 3 sene önce 'bu adama güvenmeyin muhalif gibi gözüküyor erdoğan'la pazarlıklar yapıyor.' dediğimde inanmıyorlardı.
 • mümkünse reislerinin dile getirip durduğu "taraf olmayan bertaraf olur" sözünü; "bizden taraf olmayan bertaraf olur" olarak değiştirsinler. ulan... ahh ulan... yetti be artık yetti!
  (bkz: bir ülkenin içine edilişini en önden seyretmek)
 • evet diyen kamu görevlisi üniversitenin başında, hayır diyen özel sektör çalışanı gazeteci kapı dışında.

  demokratik ülke işte böyle olur birilerine göre.
 • evet diyenlerin maaşlarına zam. hayır diyenler tarafsız değiller, tüü, kaka...

  rıdvan dilmen'in evet diye video çekip yalakaca yaymasına neden kimse bir şey d(iy)emedi?

  yazıklar olsun...

  tek umudumuz kapalı kapılar arkasında korkudan sesini çıkaramayanların "hayır" diyecek cesareti en azından sandıkta gösterebilmesi...
 • haberi yeni duydum. muhabirlik döneminden beri sıkı takip ederim irfan değirmenci 'yi. o benim için kendimin bir özetidir. iletişim okumayı neden istediğimi bir kez de onda görürdüm. mesleğini yaparken onca yıldır gözündeki o ışık sönmeyen nadir insanlardandır. mesleğin normatif kurallarına sıkı sıkıya bağlıdır. o taner kışlalı'nın öğrencisi olarak hocasının izinden giden biridir. belki de kaldığı yerden devam eden mi? onun kararını veremem ama merhametlidir, korkusuzdur, haberi bir tek ondan dinlerken keyif alırım. çünkü bilir o.
  karşısındaki kim olursa olsun saygıyı elden bırakmaz, sesini kesmez, olabildiğince kibar ve naif yaklaşır. kötü yorum geldiğinde bile o yorumu yapanı azarlamadan usulca anlatır.

  doğan yayın grubu, git gide kaybettiğiniz itibarınızla birlikte kendi kalenize son golünüzü de attınız. bravo...
  tarafsızlık ilkesini delmiş öyle mi? görürsem söylerim!!!

  şu ortamda en tarafsız olması gereken bile (evet ismi lazım değil) aleni, bangır bangır taraf iken mesleğini icra ettiğinde tarafsız ama özel hayatında her vatandaş gibi davranan birine yapılanlar nedir?
  yahu bünyende barındırdığın pek çoğu aleni tavrını ortaya koyuyor zaten.
  ayrıca "iş akdinin sonu" da nedir? uyarı falan yap bari!

  yazıklar olsun bu işi yaptığınız her anınıza. gezi de olay nasıl sadece ağaç kesilmesi değildi işte bu son dönemde de yaşanan sadece "tarafsızlık ilkesini çiğnemek" değil.

  çok sinirliyim sözlük çok. bu irfana yapılmamalıydı.

  çok sevdiğim bir meslektaşa sahip çıkmaktır benimki (naçizane)
  o zaman çal ordan sam "bütün yasakları yasakla!

  irfan değirmenci yalnız değil. olmamalı!
 • kk boşuna demiyordu medyanın %90 ından fazlası ellerinde diye.