şükela:  tümü | bugün
  • spor toto süper lig 21. hafta mücadelesi. saat 19.00'da başlayacak olup, başakşehir fatih terim stadı'nda oynanacaktır.

aykut bey başakşehir'e çelme takarak, galatasarayımız'a şampiyonluk yolunda kocaman bir avantaj sağlayacaktır. tıpkı, 2012'de kadıköy'deki şampiyonluk maçında alex'i oynatmadığı gibi.
  • fener için son şans. fener yenilirse, fark 8 puana yükselir ve herşey biter. beraberlik halinde şansımız az da olsa devam eder. gs büyük ihtimalle önümüzdeki 4-5 haftada puan kaybetmeyecek. farkın açılmaması için başakşehir'i yenmemiz lazım. şampiyon olmak istiyorsak 14 maçın en az 11'ni kazanmak zorundayız. beşiktaş maçında beraberlik olur, ama gs ve başakşehiri mutlaka yenmemiz lazım.
  • sadece maçı oynayan iki takımı değil şampiyonluk yarışındaki tüm takımları ilgilendiren maç.
  • fenerbahçe'nin bir derbi kültürü olduğunu biliyoruz. lakin fenerbahçe bu maçı derbi gibi görebilecek mi onu pek kestiremiyorum işte.

ama en azından büyük bir maç olarak görecektir. fb olaya böyle bakınca da iyi işler çıkarıyor bence. hatta son ts maçı bile bunun bir örneğiydi. gayet iyi oynadılar...

bence yine iyi bir maç çıkaracaklar ve en azından yenilmeyeceklerdir diye düşünüyorum.
  • fenerbahçelilerin bu maçı kazanacağı konusundaki özgüveni hangi kaynağa dayanıyor merak ediyorum. emre'nin yokluğu bir avantajdır, eyvallah lakin senin oynadığın futbol at ile eşek değil yani. ben fener'in yine ve kesinlikle puan kaybedeceğini düşünüyorum. adamlar her türlü üstün yahu. hangi mevkide nasıl bir oyun üstünlüğü ile maçı alacaksın kâğıt üzerinde göremiyorum. ha maçlar 90 dakika ve her sonuca gebedir, eyvallah ama iki rakibin güç dengesi söz konusu değil. fener'in tek bir oyuncusunun bile kötü oynama lüksü yok. çok zor maç.
  • kendi kalesine 1 gol, 1 asisti olan dirar'dan bu defa yine kendi kalesine bir aşırtma vuruş bekliyorum o yüzden volkan gerekmedikçe kaleden çok ayrılmamalı. takıma geri dönen şener'in (1 asist) volkan'a yapacağı geri pas hatalarını önlemek için alper defansa yakın oynayıp çabukluğunu kullanarak bu pozisyonlarda araya girmeli. kalemize atılacak korner vuruşlarında neto'nun (1 gol) yüksek toplardaki hakimiyetini engelleyecek ve kendisine yakın markaj yapacak futbolcu de souza olmalı zira fizik olarak en yakın oyuncu o. ceza sahamızda mehmet topal'ın (2 asist) atacağı demi voleler için de kendisine adam değişmeli kademe yapılmalı. ama en büyük efsane geri dönüyor... ismail köybaşı'nı (3 asist) ne olursa olsun kalemize 30 metreden fazla yaklaştırmamamız gerek, o yüzden aykut hoca kendisini bu maçta tek forvet olarak oynatmalı ki topu kaybettiği zaman arkasında 10 kişi olsun. bu adamları tutalım 3 puan bizim.
  • giuliano ne durumda acaba bilen yazarlar yeşillendirebilir mi?
  • fenerbahçe'nin bu maçtaki rakibi kendisidir. yine kendi kalemize bir ikram gol bırakmazsak alırız maçı.
  • tarihi fark geliyor. 6-0 gibi birşey bekliyorum.
  • trabzonspor ve gençlerbirliği maçlarında rakiplere çıkmayan kırmızı kartlar sebebiyle ve puan farkı açılmasın diye bu maç sus payı niyetine fenerbahçe'ye verilecek diye düşünüyorum. maçın hemen başında başakşehir'den mahmut tekdemir'in yaralayıcı hareketten direkt kırmızı kart göreceğini tahmin ediyorum.