şükela:  tümü | bugün
 • ülkemizde askeri vesayetin kaldırılması, özgürlükçü anayasa'nın referandumla kabul edilmesi ve başkanlık sisteminin hayata geçirilmesinde katkı sahibi olan değerli entelektüel murat belge türkiye'yi terk eden liberal yazarlar kervanına katılıyormuş.
  gelecek yıl görev yapmak için ingiltere oxford üniversitesi'nde öğretim görevlisi olmak için girişimlerde bulunan belge, gerekli başvuruları yapmış.

  murat belge, dünya üzerinde risk altında bulunan akademisyenlere destek verdiğini, savaş ya da baskılar dolayısıyla görevini yapamayan bilim insanlarına öncelik tanıyan council for at-risk academics'ten de destek istemiş.
  http://ilerihaber.org/…konseyine-basvuru-81881.html
  https://odatv.com/…t-belge-de-gidiyor-10021803.html
 • gitmesi değil de gitmeye çalışması denebilir.
  2010 referandumu, akil insan vs.. sonra da kandırıldık açıklaması yapmıştı. buraya kadar olabilir. liberaller her umuda atlar eyvallah sıkıntı yok. e be adam böyle bir fona başvurmak nedir? baskı görsen ne? sen baskıları kaldırmaya çalışan ekipteydin hani. o zaman neye umudun vardı da şimdi bu kadar umutsuzsun?
 • patronları ajanlarını sahadan çekmiş.

  emeklilik planı sağlamdır umarım. genelde böyleleri bu tarz zorunlu emekliliklerden 5 - 6 ay sonra - doğal nedenlerden - eşek cennetine rücu ederler.

  yargılanmadan ölmesini istemem...
 • öğrencisi olmak ile gurur duyduğum, bu ülkeye fazla olan bir insanın daha (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek) düşüncesini hayata geçirme olasılığının yüksek olduğunun haberidir.
 • #74153806

  yoksa kendisi siktir olup gidebilir. yeter ki kendisine risk altında demesin.
 • olm niye böyle özensiz başlık açıyorsunuz, adam gitmiş mi, gitmeye mi çalışmış, gitme girişiminde mi bulunmuş? ek olarak halihazırda açılmışı var (bkz: murat belge'nin ülkeyi terk etmesi)