şükela:  tümü | bugün
  • haber sitelerine düşen olay. moskova basını tarafından açıklandı. uçakta 71 yolcu var deniliyor.

türk basınından kaynak
  • domodedovo havalimanından kalkan uçağın bir süre sonra kuleyle bağlantısının kesildiği ve ardından düştüğü belirtiliyor.

kaynak
  • hayatını kaybedenlere rahmet dilediğimiz vahim olay. geçenlerde 2017'de hiç ölümlü kaza yaşanmadığını okumuştum hava taşımacılığında. bu yıl hızlı başladı.
  • maalesef 71 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştur.
  • umarım altında politik bir neden yoktur dediğim olay. malum bu ara baya bir şeyler düşüyor...
  • az önce reuters haber ajansının son dakika düştüğü olay. son bir haftada suriyede olan gelişmelerden sonra rusya'da böyle şeylerin olması açıkçası kıllandırmıyor değil.

yoksa ben mi büyük resmi görüyorum.
  • üzücü bir haber. moskova'da düşmüştür. 65 yolcu ve 6 mürettabatın hepsi ölmüştür. uçak ukrayna yapımı bir uçak.
  • ekşi sözlük uçak mühendislerini, pilotlarını ve diskoveri çenıl müptezellerini konuyu aydınlatmaları için başlığa davet ediyoruz.

ayrıca, 7 sene sonra moskova'dan uçağa binmeyi düşünüyordum. allah korumuş beni, çok ucuz atlattım.
  • ne zaman abd(israil) ile ipler kopacak gibi olsa hemen bir felaket yaşanır. bir değil iki değil üç değil. hepsi mi tesadüf?
    gerilimi arttıran olay:
    https://odatv.com/…il-ucagi-dusuruldu-10021805.html
  • flightradar24 kaydı şuradan görülebilecek uçak: link

edit:
    şimdi bir önceki uçuşla karşılaştırmaları yaptım. uçak nikonovskoye üzerindeyken hala normal yükselişine devam ediyor. 6400ft civarı.
    bundan sonra ne oluyorsa uçak nikonovskoye ve amirovo arasında 8050ft yüksekliğe çıkması gerekirken önce 5800ft'e kadar alçalıyor ve sonra amirovo yusupovo arasında 6200ft civarına yükseliyor. ardından hızlıca 3250ft yüksekliğe alçalıyor. bunların hepsi 1 ya da 1 buçuk dakika içinde oluyor. en son kayıt da zaten 3250 ft. yani 990 metre. bağlantının koptuğu yerin deniz seviyesinden yüksekliği 150 metre civarında. zannediyorum hızlıca alçalmaya devam ederek o civardaki bir araziye çakıldı. çok üzücü bir olay. yolcuların yakınlarına sabır diliyorum.