şükela:  tümü | bugün soru sor
148 entry daha
  • yine yine yine düşen bir huey. vietnamdan kalma bu patpatlar en ufak takat kaybında dahi dönülmez noktaya geliyor ve can almaya devam ediyor. ısrarla kullanıma devam edilmesinin anlamı kalmadı artık. daha 2 ay önce yine bir uh 1 istanbulda düşmüştü. bu zıkkımlar o kadar ilkel makinalar ki uçarken içindeki bakım kapakları zangır zangır titret fırlayıp gidecek sanarsınız. yeni genel maksat helikopterinin ne kadar önemli olduğunu tekrar tekrar göstermiştir bu vahim kaza.
  • anlamadığım nokta neden sehit asker deyip geçiliyo? kim oldukları, rütbeleri neden açıklanmıyo? hepsi için allah rahmet eylesin, ailelerine sabırlar versin. çok zor bir durum adlarını bile bilmiyoruz. cok uzuldum buraya ne yazsam anlamsız.

edit: isimleri aciklanmis. tekrardan allah rahmet eylesin
  • 2 dakika önce önce sancaktepe eğitim araştırmadan bir konvoy çıktı ağır ağır.

önde 2 polis aracı, ardı ardına 4 ambulans ve arkada 2 polis aracı daha, tümünün sirenleri açık ses geceyi yırtıyor. ambulansların bu gece ilk defa acelesi yok.

4 babamız oğlumuz kardeşimiz abimiz daha gitti az önce sonsuzluğa, önce sirenler şimdi de ışıkları kayboldu yavaş yavaş. canımızdan can gitti.

pilot yüzbaşı ümit özer
    pilot yüzbaşı semih özcan
    astsubay başçavuş ilyas kaya
    astsubay üstçavuş yakup avşar

allah bir daha bu konvoyları görmeyi nasip etmesin.

mekanınız cennet olsun.
  • 4 vatan evladımızı, elim bir kaza sonucu kaybettik. mekanları cennet olsun. geride kalanlara sabır diliyorum.
  • şehitlerimize allah rahmet eylesin. başlığı araya araya zor buldum. yazıklar olsun gerçekten.
  • içimi cayır cayır yakan kaza. durağınız uçmağ olsun yiğitlerim.
  • “zorunlu iniş sırasında düşmek” ?
  • uh-1'in eski olmasıyla alakası yokmuş sanırım. valla ben de şaşırdım ama neyse, detaya girmeyeceğim.
  • zorunlu iniş yaparken düşüyor. şehitlere allah rahmet eylesin, umarım daha fazla can kaybı olmaz.

düşme anı
  • 1 hafta.. daha kısa süre olabilir ama maksimum 1 hafta. sonra her şeye aynen devam. hem sivil hayat hem askeri hayat. asker, ordu mensubu olduğun için hakkını da arayamıyorsun. en azından türkiye’de! şu ülkede bir şehit yakını kaybettiği vatan evladı için mi üzülsün yoksa hakkını arayamadığı için mi?
7 entry daha