• 2 dakika önce önce sancaktepe eğitim araştırmadan bir konvoy çıktı ağır ağır.

önde 2 polis aracı, ardı ardına 4 ambulans ve arkada 2 polis aracı daha, tümünün sirenleri açık ses geceyi yırtıyor. ambulansların bu gece ilk defa acelesi yok.

4 babamız oğlumuz kardeşimiz abimiz daha gitti az önce sonsuzluğa, önce sirenler şimdi de ışıkları kayboldu yavaş yavaş. canımızdan can gitti.

pilot yüzbaşı ümit özer
    pilot yüzbaşı semih özcan
    astsubay başçavuş ilyas kaya
    astsubay üstçavuş yakup avşar

allah bir daha bu konvoyları görmeyi nasip etmesin.

mekanınız cennet olsun.
  • 4 askerimiz şehit oldu.
  • askeriyeyi bilen bilir. en azından askerlik yapan bilir. bir yanlış bir kez olur tedbir kati suretle net alınır bir daha yaşanmaz. yaşanıyorsa art niyet vardır sabotaj vardır. bkz. nusaybin, sur olaylarında fetö etkisi. bunlar enselenince başarı ile operasyonlar tamamlandı. bu olayda da sabotaj kokuyor
  • yıllar önce bir yakınımı ziyarete gitmiştim, evinin balkonundan askeri bir birlikten kalkan heşikopterler görülüyordu, o da bunları göre göre uzmanlaşmış,

dik olarak ve çok seri bir şekilde inip kalkanların skorsky tipi helikopterler olduğunu, irtifa kazanabilmek için dairesel manevra yapanların ise uh tipi helikopter olduğunu bunlara askerlerin uçan tabut adını taktıklarını duyduğunu anlattı,

bu ziyaretin üzerinden tam 15 sene geçti , şehitlerimize rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum
  • araştırılmalı
  • ruhları şad olsun
  • 4 vatan evladımızı, elim bir kaza sonucu kaybettik. mekanları cennet olsun. geride kalanlara sabır diliyorum.
  • şehitlerimize allah rahmet eylesin. başlığı araya araya zor buldum. yazıklar olsun gerçekten.
  • 11 şubat 2019'da askeri helikopterin istabul çekmeköy'de zorunlu iniş yapmaya çalışırken bir siteye düşmesi sonucu 4 askerimizin şehit düştüğü ve yüreklerimizi acıyla dolduran olay. helikopterin düşüş anına dair bir video var; ve insanın içi parçalanıyor izlerken. elinden hiç bir şeyin gelmemesi, helikopterin öylece düşmesi. üzülüyorsun, için burkuluyor... sen üzülürken bu videoyu yayınlayan ve sunan haber kanalı sunucusu bir söz söylüyor, insanlığımızın ne noktaya geldiğini sorguluyorsun. askeriyenin ihmalkârlığından dolayı sürekli şehit haberi duyduğuna mı yanasın? o ailelerinin feryatlarına mı yanasın? sunucunun "keşke amerikan askeri olsaydı o helikopterin içinde" demesine mi yanasın? ne kadar üzülecek şeyimiz var... her gün insanlığımızdan bir nebze daha uzaklaşıyoruz.
    şehitlerimize rahmet, acılı ailelerine sabır diliyorum...
    (ahabertv sunucusu salih nayman'ı yayın sırasında kullandığı nefret,kin ve düşmanlık yanlısı sözlerinden dolayı kınıyorum).
  • içimi cayır cayır yakan kaza. durağınız uçmağ olsun yiğitlerim.
hesabın var mı? giriş yap