• adam kuyrukta beklerken bile “eskiden tüp kuyruğu vardı, yağ kuyruğu vardı, perişandı durum” diyo. kuyruktayken, beklerken. adam kuyrukta diyo bunu. adamın kuyrukta olduğunu belirtmiş miydim. adam bunu söylerken hıyar kuyruğunda arkadaşlar.
  • neden tepki gösteriyorlar biliyor musun? yaptıklarından utanıyorlar. evlerinin etrafında kırk tane market olmasına rağmen oralardan alamayıp, iki kilo patatesi alabilmek için kilometrelerce ötedeki bir kamyonun önündeki yüzlerce kişilik bir kuyruğa girip saatlerce beklemekten utanıyorlar. ehonomi çoh eyiyken böyle bir kuyrukta görüntülenmekten ölesiye utanıyorlar. verdikleri oylardan utanıyorlar. ama bunu kendilerine dahi itiraf edemiyorlar. itiraf etmekten de utanıyorlar. senin gibi anarşist tipli bir gazetecinin düştükleri bu utanç verici hali görüntülemeye geldiğini hemen anladıkları için sana saldırıyorlar. korkuyorlar onlara yaklaşmandan, soru sormandan. korkuyorlar içlerinde tuttukları lafları ağızlarından kaçırabilme ihtimalinden, başlarına gelebileceklerden. oysa a haber, akit tv logolu bir mikrofon görseydiler hepsi gülümseyerek çok yaşa padişahım demek için sıraya gireceklerdi...

işte o utanç ve korkunun içlerinde yarattığı rahatsızlığın dışa vurumudur, savunma mekanizmasıdır bu saldırganlık.
  • en sevdiğim haber çeşidi, ileride neden halk için uğraşmadın, mücadele etmedin derse biri ya da ben kendimi sorgularsam bu kayıtlar verecek cevabı.

bu adamlar için hiç bir şey veremem ben kendimden, verebilen insanlara da büyük saygı duyarım gerçekten. irfan hocam geçmiş olsun, saygılar
  • benim videoyu izlerken yaşadığım işitsel ve zihinsel darbın yanında çok önemli görmediğim darp edilme olayı.
  • ulan madem çok memnunsunuz neden bu kadar sinirli ve gerginsiniz. ne güzel ucuza yiyecek alıyorsunuz sevinin, gülün biraz.
  • bu ülkenin yetişmiş, akademik kariyer sahibi ya da mucit insanları neden başka ülkeleri tercih ediyorlar sorusuna verilen cevap niteliğinde dökümantasyondur.

ben bu yukarıda saydığım background'a sahip insanlardan olmamama rağmen, su zihniyetle aynı ülkede yaşıyor olmaktan hicap duydum, hayatını eğitimine ve mesleğine vakfetmiş insanlar nasıl çıldırıp terk etmesin ?

edit : sinirlerinizin oynamaması için bir seferde tümünü izlemeyin. hatta irfan bey videoya + 18 uyarısı koysa yeridir.
  • eskiden tüp kuyruğu vardı len diye bağıran bir keko içeren video qjsjsjsjsksk. normalde entrylerde random atmam da dayı olan bitenin farkında değil galiba.

şu yüzsüzlüğün ötesine geçilemez gerçekten. hele o ağzından salyalar akıtarak bağıran oluşuma ne demeli. gavata bak çekemezmiş.

bu arada bu olan bitenin suçu dış güçlerden market zincirlerine ve hal'deki teröristlere yüklenmiş.* yav dayı azcık delikanlı azcık onurlu olsanız suçlanacak doğru kişiyi bulacaksınız ama ne arar sizde bunlar.
  • bu ülkenin asıl sorunu terör, işsizlik, hukuk mukuk değil bu ülkenin en büyük sorunu yaşlı seçmen sorunudur. adamı kuyruğa,bostana hıyar dizer gibi dizmişler daha hala eskiden tüp, yağ kuyruğu vardı diyor. senin ben beyin kıvrımlarını silkeyim.
  • "herşey var herşey var, marula kadar herşey var. marul gelmemiş yanlız bir daha ki haftaya o da gelecekmiş".

ne var sorusunda kullandığı tek nesne marul, o da gelmemiş. sevse gelirdi, demek sevmemiş. marul da mı fetöcü acaba? haftaya da gelmesse vallahi ararun 155 i !

lan bunlara oy hakkı veriliyor bu ülkede ya. bunlara oksijeni karne ile vereceksin. karne dediysem, içinde notları olan karne. sorular da, "doğum yılına 3 ekle kaç? türkiye'nin geçmiş 3 cumhur başkanını söyle." gibi, beynin varlığını sorgulayan sorular olsun. hani akbil dolu mu boş mu değil; akbil kartı var mı onu kontrol edelim.
  • "hukumete provakasyon yapmak isteyenler yuzunden bu hale geldi".
    -kim onlar?
    -e hukumete provakasyon yapmak isteyenler iste.
    -tamam da onlar kim?
    -hukumete provakasyon yapmak isteyenler.

yok cevap iste. yok. artik bi cevap, bi kukla, bi ocu koymaya gerek bile yok. feto meto amerika almanya merkel faiz lobisi. gerek kalmadi dusman bulmaya. hukumete provakasyon yapmak isteyenler de salla gerisini.
hesabın var mı? giriş yap