• atalarımızın bir lafı var: arsızın kıçına kazık çakmışlar, bu patırtı nereden geliyor demiş.
    şu görüntüleri izleyince, atalarımızın ileri görüşlülüğüne bir kez daha hayran oldum.
  • "herşey var herşey var, marula kadar herşey var. marul gelmemiş yanlız bir daha ki haftaya o da gelecekmiş".

ne var sorusunda kullandığı tek nesne marul, o da gelmemiş. sevse gelirdi, demek sevmemiş. marul da mı fetöcü acaba? haftaya da gelmesse vallahi ararun 155 i !

lan bunlara oy hakkı veriliyor bu ülkede ya. bunlara oksijeni karne ile vereceksin. karne dediysem, içinde notları olan karne. sorular da, "doğum yılına 3 ekle kaç? türkiye'nin geçmiş 3 cumhur başkanını söyle." gibi, beynin varlığını sorgulayan sorular olsun. hani akbil dolu mu boş mu değil; akbil kartı var mı onu kontrol edelim.
  • bir adet sihirli annem taci içeren video.
  • issiz genclere is tavsiyesi:

eski meslekler de canlanacaktir. mesela siraya girip makul bir ucret karisligi yer satmak gibi.

bu tip kitlik donemlerinde gideri olur.
  • videoyu izlerken dayanamadım. adam domates soğan kuyruğundayken hala tüp kuyruğunu eleştiriyor, suçlu olaraksa zincir marketleri buluyor. üretim neden bitti, samanı bile dışarıdan neden alıyoruz diyen yok. insanların gözünü nasıl boyamışlar böyle...

sevgili irfan değirmenci'yi de uzun süredir youtube'de takip ediyorum. tüm medyanın ses çıkarmadığı şu günlerde o konuştukça ben rahatlıyorum. umarım uğradığı haksızlıklar bir gün son bulacak. bu arada elinde telefonla çıkması da daha güzel oldu. halkın tam tepkisini tarafsızca gördük. kamera gibi prof. aletler görseler belki böyle tepki vermeyeceklerdi.
  • izlerken beynim yandı.vallahi müstehak size o kuyruk.dünyadan haberiniz yok.hayırlı alışverişler.
  • zaten oy kullanmayı birakmistim. ülkeye dair umutlarım son seçimde ekonomik kriz hissedildigi halde yine akp nin seçilmesiyle tamamen bitmişti ve titanic batarken keman çalanlar gibi artık oy kullanmayaya ve ülkenin batışını izlemeye karar vermistim.

arada bir acaba doğru mu yapıyorum diye vicdan yapıyordum da ne kadar haklı olduğumu bir kez daha gördüm.

bakın bu kitle çok değişik bir kitle. ekmekten mi böyle oluyorlar içme sularina mi bir şey karışıyor bilmiyorum ama bir kitle bu kadar mal ve biatkar olamaz. adam kuyrukta sıra beklerken eskiden kuyruk vardı diye savunuyor yahu. ulan böyle bir şey olabilir mi? dayı sen neredesin? sabah evden çıkarken beyni portmantoya bırakıp mı çıktın ? kıbrıs savaşı sebebiyle amerikan ambargosu altındayken ki tüp kuyruğu ile 2019 yılında tarım ülkesinde girdiğin hıyar kuyruğunu bir mi tutuyorsun?

adamlara bak. sanki sadece sebze fiyatları 2 ye katlandi. aç bir bak geçen sene ödediğini elektrige, aldığın benzine, giydiğim kıyafetin fiyatına. her şey ama her şey tam 2 katı olmuş sen hala marketi suçla. geçen sene 105 tl ye aldığım kulaklığı kaybettim. vatan bilgisayara gittim aynısı 200 tl idi. çok değil 11 ay önce almistim. bir düşün bu fiyatlar niye arttı. dolar tekmelediniz papaz yüzünden oluyor dediniz, papazı verdik yine aynı. kimse de sormuyor aq yerinde biz papazı vermedik mi bu dolar niye hala 5 tl diye.

ulan ülkeye bak ya. beyni alinmis zombi sürüsü gibi kitle. yeminle oy kullanani siksinler. sabahtan beri keyifle okuyorum kuyruk haberlerini. daha durun o tanzim satışlar genişleyecek. öyle hale geleceksiniz ki giydiginiz donu bile sadece oradan alabileceksiniz. her allah'ın günü sıraya gireceksiniz. kapının önündeki 20 yıllık arabanıza benzin koyamadığınız için satacaksınız. kış soğuğunda doğalgaza paranız yetmediği için evde yorganla oturacaksiniz. çok değil şu seçim geçsin o baskılayarak 5.30 da tuttukları dolar 8 liralara gelsin o zaman göreceğim sizi. tüm yatirimimi yaptım. 2 senedir boşa 1 tl harcamiyorum. evimin taksidi seneye bitiyor. dubai de iş guc arkadaş çevresi hazır. 1 sene sonra evi arabayı satıp siktir olup gidiyorum buradan. bokunuzda bogulun amk embesilleri.
  • işte bunlar benim 17 senemi çaldılar
  • dünyanın gelmiş geçmiş en '' ar damarı çatlamış '' hükümeti yüzünden, o sırada beklediklerini anlamayacak kadar gerizekalılar.

şimdi bunlara ne anlatabilirsin.

umarım hala hükümeti yalayan 60 yaş ve yukarısı bir an önce ölür. o zaman belki arınırız.
  • kısacık video gösteriyor ki bir kesim için, ne olursa olsun sorumlu hep dış mihraklar olarak kalacak. sel de olsa dış mihrak deprem de olsa dış mihrak. böyle memleketi yönetmeye ne var?
hesabın var mı? giriş yap