şükela:  tümü | bugün
  • public/toplumsal bir alanda neler yapılabilir?
    sınırı neresidir?
    sınırı ne belirler?
    sınırsız mı olmalıdır?
    hadi tartışalım.

kaynak

kaynak2

sadece video - youtube
  • (bkz: hadi bakalım)

public'in türkçe karşılığının olmaması ile başlayabilirsiniz.

var mıydı yoksa?

edit: arkadaşlar, özelden "ironi yapmıştım" yazmaktan yoruldum. sağolun ama public'in türkçe karşılığını biliyorum. başlığı açan yazar, "public alan" yazmıştı, sonra güncelledi. ben de çoğunuzun anladığı şekilde, bunu kastederek ironi yaptım.

düzeyli tartışmadır, vallahi bravo. kimse kimseye fiziksel saldırıda bulunmamış, uçan tekme atmamıştır.
  • öpüşmenin kanunen yasak olduğunu görmemizi sağlayan olaydır.
  • o çiftin yarınlar yokmuşçasına öpüştüğünü düşünmüyorum. muhtemelen kız kafasını sevgilisinin omzuna koydu, sevgilisi de saçını koklayarak öptü. bu dalyaraklar da yobazlıklarını gösterdiler. amına koduğumun trake solunumu yapan böcekleri.
  • (bkz: public bir alan)
    (bkz: halka açık bir alan)

public diye yazınca daha mı göze hitap ediyor yazar kardeş?
  • hemen burası arabistan mı? demişler. dikkat ediyorum nerede bir; ahlaksız, namussuz, din düşmanı biri varsa yediği haltları örtmek için bu kalıbı kullanmaya başladı.

evet burası arabistan değil ama o otobüs de kerhane değil, yatak odan değil. halka açık bir alan. yani özgürlük naraları atarak her haltı yiyebileceğinizi sanıyorsanız üzülürsünüz.
  • bunun tek sebebi “kıskançlıktır”. kendi yapamadığına göre başkasının da yapmasını istemeyen lümpen davranışıdır.

bi rahat bırakın artık gençleri...
  • linç yiyeceğim lakin tck 225'e göre suçlu duruma sokulabilirler.

edit: arkadaşlar ben öpüşmesinler demiyorum, kimsenin özgürlüğü kısıtlanmadığı sürece insanların ne yaptığını umursamam, ancak bu durumun emsali de var hayasızlıkla ilgili maddeden ceza verebilirler (bkz: öpüşen gençlere para cezası verilmesi).

edit2: tck 225 "alenen cinsel ilişkide bulunan veya teşhircilik yapan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır."

"madde metninde geçen cinsel ilişki, cinsel arzuların tatmini amacına yönelik her türlü davranışı ifade etmektedir."

maddeye göre, sarılmak, öpüşmek ve yorumlanabilecek bütün davranışlar "cinsel ilişki" kavramının içine sokulabilir.
  • aklı başında hiç kimse otobüsün kalabalığın ortasında öpüşmez . muhtemelen oğlan kızın yanağından öptü . ahlak bekçisi biride '' hopp bilader aile var diye atladı ortaya '' kim otobüsün orta yerinde hunharca öpüşür lan mantığınız kesiyor mu ?
  • ekranlarda cayır cayır öpüşme sahneleri gören çocuklara kötü örnek teşkil edecek bir durumun olmadığı, toplum jandarması kesilenlerin “ah ulan biz yapamıyoruz böyle şeyler” diye iç geçirerek tepki gösterdiği normal bir durumdur.