şükela:  tümü | bugün
229 entry daha
 • final maçında izlediğimiz 2010 hollanda takımı the godfather 3 tadı veriyor. çekilmeseydi olurmuş hesabı bu maçta oynamasalardı olurmuş, en azından godfather efsanesine zeval gelmezdi.

  1974-1978 hollanda takımı; cruyff, neskeens ve arkadaşları efsane oldu. izleyenler unutamıyor. the godfather hesabı.

  1988 hollanda takımı; gulit, van basten ve rijkaard üçlüsüyle efsane oldu. futbol izleyen herkesin en sevdiği renk turuncu oldu. ilki kadar başarılı bir devam filmi oldu, the godfather 2 hesabı.

  2010 hollanda takımı; final maçında yaptıklarıyla turuncu forma giyen bir italya, coppola elinden çıkmamış bir godfather gibiydi.

  hakeme demişler aman gözünü seveyim kimseye atma maça damganı vurma. van persie ve van bommel iki kartlık hareket yaptı, bir kart çıktı. de jong uçan tekme attı , sarı kart ile kurtardı. bir pozisyonda hakem, villa'ya yapılan hareket sonrası dördüncü hakemin uyarısı üzerine kart göstermek durumunda kaldı göstermeden önce göz ucuyla göstermesi gereken adamın forma numarasına baktı, sarı kartı olmadığına emin oldu öyle kart gösterdi.

  sertliği bir kenara bırakalım, ispanyollar arkadaşları yerde yattığı için topu taça attılar. taçı kullanan hollanda takımı, taçı rakip korner direğine yakın taçı attı, pres yapabilmek için... ve pres yaptılar. bir galatasaraylı olarak bütün izlediğim galatasaray maçlarında bir kez gerçekten utandım, o da juventus ile oynarken centilmenlik hesabı topu taça atıp hemen pres yaptığımız maçlardı, lippi dayanamayıp terim'in yanına fırlamıştı.

  bu hollanda'yı izlerken utanmayan hollandalı, total futbol sevdalısı, futbol sevdalısı, turuncu sever yoktur.

  iniesta golü atarak içimizin yağlarını eritti.

  viva futbol viva espana.
 • kötü maç oldu, hollanda'nın tercihi idi bu. "futbol"severlerin karını ağrıtacak midesini ekşitecek kadar şanssız değildi ispanya. hollanda iki üç pozisyonda atamadı. ama ispanya'nın atamadıklarına üzülmedim er geç gol atacak olan onlardı. tebrikler ispanya.

  (bkz: ispanya milli futbol takımı/@poturgilinpotur)
 • hollandanın maç boyunca dört kornerini görmezden gelen hakemlerin sonunda muradlarına erdikleri maç olmuştur.
  hollandalı forvet vurur kaleci dokunur aut.hollandalı orta saha oyuncusu vurur defans dokunur aut.forvet vurur ömer konuşur aut.ömer konuşur herkes susar maç biter.
 • bu maç göstermiştir ki ispanya milli takımı kadar çamur yapan çamura yatan başka bir milli takım yoktur.

  şampiyon resmen ispanya.
 • ispanya'nın 2010 dünya kupasının sahibi olduğu maç olmuştur.
 • maçın bitmesiyle izmir güzelyalıda bile ispanyolların olduğunu öğrenmeme sebep olan maç.
 • yazık oldu hollanda'ya. penaltılara gideydi iyiydi.
 • bu dunya kupasindaki diger maclarin aksina, bu sefer yenilenin degil yenenin agladigi mac olmustur.
83 entry daha