• doğrusu "11 temmuz 2015 serena williams garbine muguruza maçı" olacaktı ancak isimler sığmadı.

wimbledon 2015 bayanlar finalinin adıdır.

yarı finaldeki serena -sharapova maçı yeni başladı ancak, çok büyük bir sürpriz olmazsa serena ablamız kazanacak ve finalde muguruza ile kapışacaktır.

güzel bir final kapışması izleriz.

ben muguruza'nın wimbledon 2015'i kazanacağını düşünüyorum.
  • garbine muguruza'nın bir sürpriz için, serena'nın rekorlarına yenilerini eklemek için sahaya çıkacağı maçtır.

muguruza tenisin yükselen yıldızlarından ve geleceğin 1 numara adaylarından. bakalım sharapova'nın 17 yaşındayken yapabildiğini muguruza 21 yaşındayken yapabilecek mi?
  • bu ikili daha once 3 kere karsilasmis
    2013 aus open 6-2 6-0(serena)
    2014 roland garros 6-2 6-2(garbine)
    2015 aus open 2-6 6-3 6-2(serena)
    bi de wimbledon 2015 finale gelene kadar 3.turdan itibaren,
    garbine: kerber-wozniacki-bacsinzky-radwanska yi eledi
    serena: watson-venus-azarenka-sharapova yi eledi
    serena bu kadar geldigi finali birakmaz o olumcul acelerini returnlerini atar bu maci alir diyorum(gonlum serenadan yana tabi ki )
    tabi bir de serena bu turnuvayi alirsa geriye bi amerika acik kaliyor ki son 3 yildir sampiyon orda .(true grand slam icin)
    tanim: serenacigimin kazanmasini diledigim mac.
  • an itibariyle 5-2 williamsın önde olduğu maç. muguruza az önce servis kırdı.
  • muguruza'nın 2. sette 5-1'den sonraki direnci müthişti. ilk sete de iyi başlamıştı. tabi serena dominantlığı gene 2. sette ortaya tüm çıplaklığı ile çıktı. muguruza'nın serena dışında herkesi silip süpüreceği kesin gibi gelecek zamanda.

serena'nın kazandığı maçtır.
  • muguruza'nın serena'ya sarstığı ama yıkamadığı wimbledon 2015 kadınlar finalidir.

geçen yıl muguruza'yı ilk kez seyrettiğimde bu potansiyeli net bir şekilde belli etmişti. bu kadar kısa sürede wimbledon finaline kadar yükselebilmesi ne kadar çabuk öğrenen ve ne kadar üst düzey bir sporcu olduğunu gösteriyor. bazı noktalarda kolay olan yerine sürekli zoru seçmesi ve basit hata problemlerini giderirse çok iyi yerlerde görebiliriz.

serena'ya zaten yorum yapmaya gerek yok. gerçek bir tenis efsanesi. "yeter hepsini kazandın." seslerini duysak da, bu düzeyde bir tenisçiyi izlediğimiz için kendimizi şanslı kabul etmeliyiz.
hesabın var mı? giriş yap