şükela:  tümü | bugün
  • 11 temmuz 2018 tarihinde (bkz: enerjisa)'da gerçekleşen tuğçe kara adlı mühendisin intiharı olayıdır.

odtü elektrik- elektronik mühendisliği mezunu gencecik bir kız kendini 23. kattan aşağı bırakmış. sebeplerinin varsa suçlularının tez elden tespit edilmesi dileğiyle. allah ailesine sabırlar versin.

intihar sebebi bilinmemekle birlikte ülkemizde artan 25-30 lu yaşlardaki genç bunalımlarının en temel sebebi olan işsizlik, iş yeri çatışmaları konusunun da irdelenmesinde oldukça fayda var. söz konusu kurumsal şirket* oldukça vahim iş ilişkileri ve ücret politikası ile bilinmekte. son dönemde işe giren mühendislerin yarısından çoğu ilk senelerini doldurmadan istifa etmekte. kısacası ülkenin kanayan yarası olan üniversite mezunlarının köle olarak çalıştırılması hususunda oldukça başarılılar. bu sebeple eğer bir şekilde iş bunalımı ile bu raddeye gelmişse umarım sebep olanların vicdanları sızlamıştır.

yıllarca eğitim alarak hayatlarının uzun yıllarını bir amaç uğruna feda etmiş insanların hakettiği yerleri hayal dahi edemediği güzel ülkemizde, torpilin adam kayırmanın ve çeşitli haksızlıklar ile iş sıkıntısı yaşayan tüm gençlerin allah yardımcısı olsun diyorum.

edit: gerçekten derin şaşkınlık yaşıyorum. ölen gencecik bir insanın hakkını aramanın değil de enerjisanin avukatlığını yapmak derdinde oluşunuz takdire şayan. emin olun enerjisanın arkasını kollayan pek çok kişi var ki bu olay haberlerde dahi yer almadı. elbette pek çok sebebi olabilir bu kızcağızın ama eğer ihtimallerden biri şayet buysa hesabı sorulsun istemekte sakınca görmüyorum.
  • birilerinin kişisel nefretini ölen gencecik bir canın üzerinden dile getirdiği başlıktır.

yapılacak bir eleştiri varsa bunu bir insanın ölümü üzerinden yapmak yanlıştır. hele ki açık açık isim vererek yapmak daha da yanlıştır.

edit: gönderi kaldırılmalıdır. en azından isim ve doğrudan kişiyi işaret eden bilgiler düzenlenmelidir.
  • ankaranın orta yerinde gerçekleşen üzücü durum. olayın medyaya yansımaması ise enerjisa nın büyüklüğünü bir kez daha gözler önüne sermiştir.
  • şoktayım. bu ikinci intihar vakası oldu aynı dönemden.sessiz sakin bir kızdı lisede. sorunu neydi bilmiyorum ama çok üzüldüm. allah rahmet eylesin...