şükela:  tümü | bugün
  • istifa link

bu şartlar altında halka söyleyecek sözünüz kalmadı demiş ve istifa etmiş.namuslu insanlar var hala..
  • (bkz: ali arif özzeybek)

istifa ettikten sonra şu açıklamayı yapmıştır; "parti liderliğinin siyaset yapma tarzı, beni ve ihtimal ki temiz his ve kanaatlerle chp ailesine katılmış sayısız yurttaşı da hayal kırıklığına uğrattı. bu şartlar altında vatandaşlara söyleyecek yeni sözlerimiz kalmadı. siyaset çözüm üretmek için vardır ve üretemediğinde halkın önünden çekilmek siyasi ahlak gereğidir. inandırıcılık krizi en son 24 haziran seçimlerinde açıkça ortaya çıktığı üzere sayısız seçim yenilgisini de beraberinde getirdi. sayın kılıçdaroğlu, bu kötü gidişi durduracak hiçbir ciddi tedbir almadı. özgürlük, demokrasi, adalet, bereket ve toplumsal barış ideallerine sıkı sıkıya bağlı bir siyasetçi olarak chp içerisinde siyaset yapma olanağım günden güne tükendi. tüm bu sebeplerle chp üyeliğinden ve genel başkan başdanışmanlığı görevinde istifa ediyorum."

https://tr.sputniknews.com/…tifa-ali-arif-ozzeybek/
  • bütün sorumluluğu üzerine almış bir başdanışmanın istifası.diğerleri artık kafasını kuma gömebilirler aklandık diye.
  • onurlu bir davranıştır.
  • onurlu bir davranis olmasi icin biraz fazla beklenilmistir. ayni onurlu davranisi diger partililerin gosterecegini cok dusunmuyorum. kilicdaroglu'nun kendisini destekleyen bir meclis grubu var ve akp'ye soylenilen "birbirlerinden nemalaniyorlar" sozu kendilerine cok yakisiyor. ellerinde vekil gucleri varken hic bir seye karsi duramadilar. bu saatten sonra da hic duramayacaklar. zaten, durmak istediklerini de dusunmuyorum.

emine ülker tarhan ve muharrem ince gibilerin bir sekilde kendi kuracaklari bir parti altinda birlesmeleri ve bu gucsuz gucu dagitmalari gerekiyor.
  • istifa gerekçesi şukela olan onurlu insan davranışıdır. geç alınmış karar olması ise düşündürücüdür.
  • chp’de yeni döneme geçiş için üçüncü kıvılcımdır, milletvekillerinin seslerini yükseltmesiyle devam etmesi umulmaktadır. ya da umulmamaktadır.
    amaaaaan...
    ne güzel milletvekili seçilmişim, çoluğu çocuğu alıp ankara’ya yerleşmişim, 5 yılım garanti, şimdi kimseyle takışmaya gerek yok, hava güzel, suyu bulandırmayalım. bi de bu değişim olayı tutmazsa kalırım ortada, önümüzdeki dönemi riske atmayayım. “birileri ilk adımı atsın” ortama göre biz de yenilikçi oluruz. öfkeyle kalkan zararla oturur. adamlar acımadan ihraç istemiyle disiplin kuruluna veriyor.