şükela:  tümü | bugün
 • resmen bugün başlamış olan zirvedir.

  yarın brüksel saati ile 10:00'da iderlerin katılımıyla oturumlar başlayacak. gündemi incelemek isteyenler için rehber burada.

  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın sistem değişikliğinden sonra katılacağı ilk zirve olacaktır.
 • trump'un avrupalılara çektiği azar sebebiyle bütün dünyanın konuştuğu zirve. aynı zamanda tayyip'in hatalı dış politikaları ve dünyada sıfırlanan itibarı sebebiyle türkiye'nin sözünün edilmediği zirve.
 • ingiltere ne derse o olacak olan zırva.
 • reisi kimse sallamıyor ya lan. bir de ingilizce öğren artık başkan ya yoksa konuşcak kimseyi bulamıyorsun. *
 • şu anda ekranda ülke liderleri platformda yerlerini almış ve büyük puntolarla zirve öncesi aile fotoğrafı çekiliyor başlığı mevcut.

  dünyanın en büyük tiyatrosu. milyarlarca insanın aklıyla göz göre göre dalga geçiliyor, zekası aşağılanıyor. aileye bak. çocuk katili sivil katliamcısı aile.
 • bu sabah başlayan ve öncesindeki kahvaltıda amerikan başkanı donald trump'un genel sekreter jens stoltenberg'e dert yandığı zirve.

  almanya'yı rusya'nın esiri olarak hareket etmekle suçlayıp tüm emekli alman politikacıların rus enerji firmalarında çalışmaya başlamasının etik bir tarafı olmadığını belirtip ortamın daha toplantılara geçilmeden buz gibi soğumasını sağlamıştır turanj reyiz.

  bunun üzerine angela merkel de "otoriter rejimlerle başa çıkma konusunda yeterli tecrübeye sahip olduğunu ve ülkesinin tüm kararlarını kendi başına alabilecek kapasitede olduğunu" belirtmiş.

  sular ısınıyor.
 • abd'nin, "biz almanya ve fransa'yı koruyoruz, onlar gidip ruslarla işbirliği yapıyorlar" diyerek bağcılar zalımlarının toplantısına çevirdiği zirve.
 • rusya'nın desteğini esirgemediği adamın almanya'ya rusya'nın esiri dediği garip toplantı.almanyaya kendi ordunu kur dersen almanya'da kendi politikasını geliştirir.
 • almanların kulağını çekeceklerinin zirvesi olacak. almanlar akıllı insanlardır. yıllardır avrupa birliği adı altında tüm avrupa'nın yükünü çektiler. yunanistan krizinden bu yana almanlar yoruldu. bu sistemin daha fazla devam edemeyeceğini, öbür kutbun daha güçleneceğini anladılar. yatırımlarını rusya'ya kaydırdırmak istediler. putin rahat dururmu enerjiyi bize bırak üretimi getir diye anlaştılar. amerika bu yüzden enerji işinden vazgeçin diye almanyaya baskı yapıyor.
 • (bkz: #79060911) şu entriyi görünce aklıma geldi.

  bütün liderler aralarında konuşurken bu kendini dünya lideri sanan şizofrenik kasımpaşalı kendini nasıl diğerlerinden üstün görebiliyor diye düşündürten zirve.

  --hayali bir dialog--
  x, y ve rte tam yan yana iken;

  x ülke başkanı: bu tayyip profesör olmayanları rektör olarak atayabiliyormuş.

  y ülke başkanı: ülkenin yarısı buna nasıl oy atıyor hahaha. ben şuradaki çöpün yerin değiştirsem oylarım düşüyor.

  x ülke başkanı: öyle deme ülkesinde dünya lideriyim diyormuş.

  (kahkahalar atılır, tayyip'e bakılıp selamlaşılır, rte "hav ar yu" diye muhabbete başlar ve "gut gut" diye bitirir)

  edit : troller lütfen tercüman falan var demeyin*