şükela:  tümü | bugün
 • tam hali 11 temmuz 2018 meb'in sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarını açıklaması olacaktı. öncelik sırası diye birşey koymuşlar puanımda da artış yerine azalma var bilenler yeşillendirsin ne iş bu?
  edit:88.1 olan puan direk 88e yuvarlanmış gelen mesajlardan anladığım kadarıyla bir çok kişinin düşmüş.
  öncelik sırasıyla ilgili olarak da eğitim fakültesi ve formasyonları ayırmak amacıyla yapıldığı söyleniyor. emin değilim
 • öğretmen adayları olaki sınav sonuçları açıklanmaz ya da açıklanır da düşük not alırım endişesiyle 2018 kpss ücretlerini yatırdılar. şimdi bu çocukların emeklerine, zamanlarına, paralarına yazık değil mi? yaşanılan stres, her ortamda sorulan atanamadın mı sorusu da cabası.

  şimdi sistem biraz karışık işliyor sanırım, tercih yapmaya hak kazanan herkes atanacak mı yoksa bunda da mülakata alımda olduğu gibi fazla aday mı çıkardılar? önceki yıllardaki gibi işleyecek galiba atanma olayları.
 • sonuçlar önceki mülakata göre biraz daha hakkaniyetli ekstremler dışında puanlar aynı kalmış, güzel bir şey ama yetmez. tamamen kalkması gerekir. ve atama takvimi bir yıl geriden geliyor bu adamlar 2018'de 2017 puanı ile atanıyorlar.
  umarım ziya hoca bu durumları düzeltir.
 • benim açımdan bir sıkıntı yok ama kritikte bir arkadaşım vardı. bari sıralama da paylaşsaydınız. millet 15 ay bekledi, adam akıllı çalışamadı. en azından 10 bin ek atama yapılması gerekiyor. zira ben sevinemiyorum şuan.

  ben zaten derecedeydim ama geçmiş sınavlarda yapılanlardan dolayı denemelerde 90 alacak kadar ders çalıştım. 15 aydır fanusta yaşıyorum. bu arada bölümüm için geçen sene 72 puan yetiyordu. bu sene azalan atamalar bir çok mağdur ortaya çıkardı. bu yüzden ek atama için son bir şans denenmelidir.