• benim aklıma küçük pipi geldi. çocuk gelmedi. çizerin de onu düşüneceğini sanmıyorum ama ...
  • süper bir karikatür! alması gereken insanlar mesajı almıştır. karikatürler ile subliminal mesajlar verilmez. karikatürler sadece toplulukların gerçeklerini uç mesajlar halinde verir.

10 üzerinden 10 veriyorum...
  • çizer ne düşünmüş bilmiyorum ama eğer düşündüğüm şeyse kendisi tedavi altına alınmalıdır.
  • penis boyuyla ilgili bir espriden yola çıkmış olsa gerek karikatürist kişisi. bu arada mizahın sınırı olmaz pedofili, ırkçılık, tecavüz bunlarla ilgili mizah yapılır, komik olduğu sürece de gülünebilir.
  • son zamanlarda yaşananlara çakmış, kara mizah gibi geldi bana.
  • (bkz: prezervatifi şişirip balon niyetine oynama)

skandal bulundurmayan karikatür.

ekşisözlük boş duyar timinin bir farklı icraatı aha.
  • herşeyden çok beni "şok gazetesi hala çıkıyor mu?" diye şaşırtan karikatür olmuştur.

ortaokul yıllarında hormonların verdiği yetkiye dayanarak bu ve bunun benzeri 1-2 gazeteyi daha alırdık ara sıra. ancak en az 15 yıldır ülkedeki ciddi haber yapan gazeteler/televizyonlar/radyolar kapanırken bunların halen yayınlanması da ülkenin durumunu çok güzel izah ediyor zannımca.
  • bunun nesi skandal? toplumsal bir soruna cok zekice dikkat cekilmis.

sanattan uzak yetisen nesillerin sanati yorumlamada zaaflarinin olmasi normaldir.
  • her şeyi geçtim şok gazetesinde çıkan karikatürden nasıl haberin oldu kardeş?
  • bence verilmesi gereken mesajı net bir şekilde veren karikatür olmuş. bu insanlar aramızda, içimizde diyor işte. komşun da olabilir, amcan da, arkadaşın da.
hesabın var mı? giriş yap