şükela:  tümü | bugün
  • rezalet

yurtdışından ulaşamayanlar için

ilgili linkte görülebilecek skandal karikatürdür.

ülke olarak pedofili konusunda zor ve sıkıntılı zamanlardan geçerken böyle bir karikatürün yayınlanması hiç bir şekilde izah edilemez.

bu meselenin karikatürlük bir durumu mizah yapılacak bir konumu bulunmamaktadır.

düzeltme: şok gazetesini değil hiç bir gazeteyi alıp okumuyorum. çay içmek için oturduğum kahvede denk geldi bakayım dedim. iyi ki almıyorum gazete mazete.
  • benim aklıma küçük pipi geldi. çocuk gelmedi. çizerin de onu düşüneceğini sanmıyorum ama ...
  • süper bir karikatür! alması gereken insanlar mesajı almıştır. karikatürler ile subliminal mesajlar verilmez. karikatürler sadece toplulukların gerçeklerini uç mesajlar halinde verir.

10 üzerinden 10 veriyorum...
  • çizer ne düşünmüş bilmiyorum ama eğer düşündüğüm şeyse kendisi tedavi altına alınmalıdır.
  • "derdin mi var ,karınla paylaş.
    sonra hem derdinle hem karınla uğraş."yazısına takılı kaldım.

rezalet puanım 5 ,şok gazetesini kim alıp okuyor diyordum çıktı biri.
  • mizah, bir eleştiri amacıyla kullanılabilir. tıpkı müzik gibi, film gibi. bu da bir sanattır.

bana göre çizer burada toplumdaki bazı gerçekleri göstermiş, yansıtmak istemiş. birisi dükkana gidip "satın alıyor" ya hani...

amacına ulaşmış mı peki? ekşi'ye başlık oldu :)
  • penis boyuyla ilgili bir espriden yola çıkmış olsa gerek karikatürist kişisi. bu arada mizahın sınırı olmaz pedofili, ırkçılık, tecavüz bunlarla ilgili mizah yapılır, komik olduğu sürece de gülünebilir.
  • son zamanlarda yaşananlara çakmış, kara mizah gibi geldi bana.
  • çizerin mesaj vermeye çalıştığını düşünüyorum. hassas bir konu olduğu için daha farklı bir anlatım kullanabilir miydi bilmiyorum.

keşke her konuda böyle rahat çizebilseler!
  • herşeyden çok beni "şok gazetesi hala çıkıyor mu?" diye şaşırtan karikatür olmuştur.

ortaokul yıllarında hormonların verdiği yetkiye dayanarak bu ve bunun benzeri 1-2 gazeteyi daha alırdık ara sıra. ancak en az 15 yıldır ülkedeki ciddi haber yapan gazeteler/televizyonlar/radyolar kapanırken bunların halen yayınlanması da ülkenin durumunu çok güzel izah ediyor zannımca.