şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gittikçe batan bir ülkede sıradan bir haber.

  haber linki
 • idam gelsin artık şu ülkeye.
 • 35 yaşındayım, televizyonlarda diyarbakır ile ilgili güzel bir haber duymadım.
 • korkunç bir olay. umarım sorumluları gereken cezayı alır. ırkçı faşistler damlamadan yazayım namussuzluğun milliyeti/memleketi yoktur.
 • annesinin bilmemesi imkansız, hastaneye götürürken bilip aptala yatmış. yazık iki yavruya da..
 • kızımdan bir yaş büyük kız çocuğudur. ben kızımın yüzüne bakmaya kıyamıyorken, birinin benim çocuğuma bunu yapabileceğini düşündükçe içimde bir cani kıpırdıyor sanki. insanlar böyle durumlarda çok rahat cinnet geçirebilir.

  aklım havsalam almıyor nasıl böyle düşünceyle çocuklara yaklaşabiliyor bu mahlukatlar. (bkz: çocuk) arkadaş adı üstünde çocuk. hiç mi merhamet yok hiç mi vicdan yok. o yavru bu olayı yaşarken hiç mi gözlerine bakmadın, hiç mi için sızlamadı o gözlere bakınca.

  allah belanı versin ne diyeyim. diyecek söz çok ama işe yaramayacak. elime verecekler ki paramparça edeyim, içim soğumaz o derece öfkeleniyorum.

  böyle ruh hastalarının yaşamaya hakkı yok bence. kim ne derse desin böyle insanların nefes alması bile gereksiz. toplayıp bir çukura atacaksın ve kibriti çakacaksın.
 • halk meydanlarında bunu yapanların uzuvlarını keseceksin. zaten daha sonra utançlarından kendi kendini bitirirler.
 • niye yaşıyoruz ki bu dünyada? neden böyle insanlar var? nereye varacak bu durumlar? hepsi kafamda dönüp duruyor ama cevap bulamıyorum.
 • böyle bir dünyaya çocuk getirirsem onu nasıl koruyacağıma dair aklımda binlerce soru işareti oluşturmuş haber.

  bu zihniyete gerçekten yazıklar olsun. bakın bunun psikolojik/ruhsal yanını konuşmaya bile gerek olduğunu düşünmüyorum. o yaştaki çocuk da, doğurmuş olduğu çocuk da hepimizden 10-0 eksik başlamıştır bu hayata. ‘başlamıştır’ diyorum. çünkü 11 yaş hayatın bağıdır zaten. çocuk bilmez. nasıl annelik yapacağını bilmez. o sadece oyun bilir; bilmelidir. o harry potter okuyup hogwarts mektubu beklemelidir o yaşta. ya da narnia‘ya inanmalıdır. ama bizim ülkemizde kızların ulaşılamaz hayal dünyası ne yazık ki okula gidebilmek ya da evcilik oynamak gibi, her çocuğun hakkı olan şeylerle dolu. ve tekrar ediyorum; ne yazık ki ulaşılamayacak hayaller... 11 yaşında bir kızı annesinden ayırıp koca evine götüremezsin. anneye ihtiyacı vardır onun. babaya ihtiyacı vardır. kocaya değil.

  bu ruhsal boyutu bir kenara bırakırsak, henüz olgunluğa tam olarak ulaşamamış o beden, bir bebek dünyaya getirmeye uygun değildir. pelvis yapısı, henüz tam oturmamıştır. ilerde pek çok sorunu beraberinde getirecektir yani. 11 yaşında bu çocuğu gebe bırakan zihniyet, 5.çocuğunu da 19-20 yaşında isteyecektir. bu beden buna katlanamaz ve hayatı çok erken sonlanacaktır o çocuğun. 11 yaşında her şeyini, çocukluğunu, yaşama sevincini aldığınız çocuğun doğurduğu çocukları da 8-9 yaşında annesiz bıraktınız demektir bu.

  allah hepinizin belasını versin.

  ayrıca şöyle bir şey vardı bir ara. tabii biz ne dersek diyelim; şerefsiz zihniyet dinlemez de... yine de teşekkürü borç bildim farkındalık yarattıkları için:

  kadına kadın diyoruz, çocuğa çocuk #nokta
 • sevgili suserler farkında mısınız? 37 haftalık hamile... bunu ailesinin bilmemesine imkan var mı sizce? her şey danışıklı dövüş. sizin çocuğunuz 37 haftalık hamile olacak ve siz bunu anlamayacak sınız? bence ebevynlerin direk hapse atılması lazım öncelikle.