• yangin ihbar telefonu
  • iett otobüs hattı : kadıköy - taksim
    eskiden bu hat beşiktaş 'a kadar giderdi. ama baktılar ki "madem buraya kadar geliyor bari bi gümüşsuyu yokuşu çıksın da millete eziyet olmasın" dediler hattı uzattılar , iyi de ettiler.
  • varsayılan pop3 portu...
  • elektronik alet getirmek can attiginiz ulkelerde kullanilan standart sehir gerilimi.
    (bkz: amerika) (bkz: japonya) (bkz: tayvan)

eger ille de getirecem derseniz (bkz: transformator)
  • cep telefonunda kontur kalmadıgında can sıkıntısından bir insanla dertlesmek isteyince isletebileceginiz telefon numerosu.
  • izmir'deki aks numarası.
    (bkz: #2045362)
  • 110 bir tutkudur. aslinda onceleri sadece bunu kendime ozgu bir bagimlilik olarak goruyordum.

-oturuyorduk yaa nereye gidiyorsun?
    -yok aaabi ben gidiyim 110 en son 11'de var,

seklinde diyaloglar yasadigimdan. ama daha sonra 2 kisiden daha "ben 110'u cok seviyorum, o benim otobusum" seklinde beyanatlar duyduktan sonra tam "allah allah bende degilmis gariplik" derken sozlukte hakkinda yazilmis entry'leri gordum ve 110'un gercekten tam bir fenomen oldugunu anladim. bu otobuse binmek zevktir, hatta simdi ozel halk otobuslerinin de destegiyle o kadar siklasti ki, iyiki de oyle oldu.

110 asla sadece bir otobus degildir, hic bir otobuste olmadigi kadar kozmopolit bir yapisi vardir. diger otobuslerde olan sosyolojik genellemeler 110'da yapilamaz...
  • bir adet halk otobüsü vardır ve külüstürdür işte benim için 110 budur.
  • tek duzen hesap planinda hisse senetlerinin hesap kodu
hesabın var mı? giriş yap