• ödediğiniz vergilerin size elektrik olarak döndüğü, dönen o elektriğin de yine elektrik vergisi olarak döndüğü, döne döne gelen her şeyin iflah kesmesi sonucu olan uygulamadır, dön baba dönelim...

artık bu devlet sosyal devlet olmaktan çıkmıştır (hoş gerçi ne zaman sosyal devlet oldular orası ayrı), tıpkı üniversitelerin bilim yuvası olmaması, siyasi partilerin siyaset dışında her şey yapması, polisinin potansiyel sivil terör estirmesi, futbol takımlarının futbol dışında her türlü oyuna başvurması, ordusunun kendi halkını bombalaması, doktorunun bıçak parası alması gibi aranınca daha da bulunabilecek milyonlarca kanıt ve gerçek var malesef bu ülkede...

türkiye cumhuriyeti devleti, devlet olarak övünürse bir gün bir yerde, bu gerçeği vurun suratına, belki suratı biraz kızarır. kızarmazsa bile zulüm karşısnda susan dilsiz şeytan olmadığınızı hisseder belki biraz insanlığınızı hatırlarsınız, bu son hayırlı bir son değil, kurtuluş hiç değil...
  • doğalgaz için rte çıkıp "durumu olan kullansın" demişti, elektriği de "durumu olan" kullanacak bu bağlamda. elektrikli aletleri kullanmak ve aydınlanmak lüks oldu yani, hayırlı olsun.

logosu ampul olan parti. güzel.
  • bu faturanin icinde kacak elektirik kullananlarin faturalarinin da oldugunu goz onunde bulundurmak gereklidir.
  • yeni yerleştiğim eve gelen 29.60 tl elektrik faturası ile hiç imkansız gelmiyor şahsıma, çok gerçek. gaz 0 su 0 elektrik 29.60? sdflksdjlfksdjksdjk.
  • 126 liralık elektrik kullanıp 225 tl fatura ödemek şeklinde +1'imle katılacağım aktivite.

erdal bakkala ilk kez hak verdim doğrusu.
  • sebeplerinden biri için:

(bkz: trt payı)
  • 61 liralık kullanıma 117 tl ödeyecek olan birisi olarak, sadece;

bir türkiye gerçeği

diyebiliyorum.
  • enerji dağıtım bedeli: 80.65
    dağıtım bedeli: 42.07
    enerji fonu: 0.81
    trt: 1.61
    btv 4.03

total: kdv dahil 152 tl

enerji kullanımının yüzde 50 sinden fazlasını dağıtım bedeli adı altından müşteriden almak hırsızlıktır, şerefsizliktir. 80 liralık tüketime 42 tl dağıtım bedeli nedir? geçen ay 9 tl aldığın tutar nasıl yaklaşık 5 kat artar?
  • turkiyede yasamanin bedellerinden sadece biridir.
hesabın var mı? giriş yap