şükela:  tümü | bugün
288 entry daha
 • bugün bir yakinim için 112 çağırmak zorunda kaldık. gelenlerin beceriksizliği ve amatör davranış ve konuşmalarından bahsetmeyeceğim ancak insanların evlerine, özellikle namaz kılınan evlere ayakkabılarıyla okuzlemesine girmelerini kınıyorum. bari işinin ehli profesyoneller gelse de hiç değilse hastamızı emin ellere teslim ediyoruz diye şüphe etmesek. yazıklar olsun size, yazıklar olsun ise aldığınız sağlık personeli diye evimize gelen beceriksiz vasıfsızlara, sorsan bir yerin üniversitesinden çıkmadır ama eğitim sistemini boka çevirdiğiniz için sizin üniversite mezunlarınız da ise yaramaz. puuuuh sizin gibilere. reziller!!
 • yakının hastayken daha kirlenen halıyı düşünüyorsan, allah kurtarsın seni kardes

  edit : özelden küfür etmeyin artık. acil müdahalelerde saniyenin bile önemi vardır. hayat kurtarır.

  adam senin senin namaz kıldığın, evine basmaktan zevk almıyor.
 • ne yaparsan yap bu milleti memnun edemeyecegini gosteren durum. acil durum demis 112 cagirmissin, ay evim camurlandi mi derdin?

  koyun can, kasap et derdinde amk. hatta itfaiye de yanan eve ayakkabilarini cikarip girsin.

  (ara: akil fikir)

  edit: galos diyenler acaba hayatlarinda galos takip bir eve girdi mi? ozellikle halida inanilmaz kaygan oluyor. eviniz birden fazla katli ve hali kapli merdivenleri varsa baya baya paldir kuldur durumu soz konusu. bir de hali kapli merdivenden ayakta galos sedye indirdiginizi dusunun, kazaya davetiye. ulan elalemin ne buyuk derdi varmis arkadas. benim bir sevdigime bir sey olacak da 112'yi arayacagim, birak ayakkabisi ile ugrasmayi, evi uzerine yaparim yeter ki yardim etsin.
 • elhamdülillah bugün de mağduruz...
 • bundan bile mağdur oluyorlar.
  (bkz: bunlar müslüman adamlar)
 • koyun can derdinde, kasap et derdinde.
 • 2014 yılında babam kalp krizi geçirmişti. 112 ile hastaneye yetiştirdik ve çok şükür babam hala sağ. başlığı görünce düşündüm, acaba eve nasıl girdiler kaç kişilerdi vs hiçbiri aklıma gelmedi. bildiğim şeyse babamın hala yaşadığı. özetle derdinizi sikeyim.

  tanım: sadece acil durumlarda hizmet veren personelin acil durumda ayakkabı derdine düşmemesi, bunun yerine görevini yapıp hastaya acil müdahaleye odaklanmasının doğal sonucudur. buna dikkat eden hasta yakınının ya acil durumu yoktur ya da ciddi anlamda başka sorunları vardır.
 • +nabız alamıyorum nefes almıyor
  -dur abi ayakkabılarımı çıkarıp geliyorum
 • ayakkabı ike girecek tabi. hastayı sedyeye koyup götürmeleri gerekse, ayakkabı giymekle mi uğraşacaklar?
 • ayakkabıyı çıkartacak kadar zamanın varsa 112'yi meşgul etme o zaman, zamanın hayati değer taşıdığı bir konuda bu yorum aşırı düşüncesizlik barındırır, işini zamanı optimum seviyede kullanarak yapması gereken insanların üzerinde böyle aptal baskılar kurmayın, mevzu insan hayatı.

  not: başak burcuyum *
278 entry daha