şükela:  tümü | bugün soru sor
 • devlete acilen format atılmasının gerekli olduğunu gösteren rezalet haber.
 • kız çocuklarına ergenliğe girer girmez uygun gördükleri tek rol "annelik" olan zihniyetin bir sonucudur. eğitimsizlik, sosyoekonomik durum, kültürel yapı vb. hiçbir faktör bunu meşru, etik gösteremez.
 • büyük rezalet. bu zihniyet bizi nerelere götürüyor. sorumlulara değil de ihbar edene ceza veriyorlar. artık utanma sıkılma kalmadı. allah belanızı versin...
 • rezaletin ötesi skandaldır, amk pedofil köpekleri.
 • şu çocuklara cinsel eğitim dersi verilse en kötü nasıl korunacaklarını öğrenirlerdi. sırf adından ötürü okullarda cinsel eğitim dersi verilmiyor.

  anadolu lisesi yıllarımda kadın hocalar kızlara, erkek hocalar da erkeklere biraz cinsellik,biraz korunma vb konularda kendi bilgilerini aktarırlardı. okul yıllarında bunun bir kötülüğünü de görmedik sadece hoca size ne anlattı hehehehe gibi ergen muhabbet işte.

  internet ortamı sayesinde çocuk zaten neyi nasıl yapılacağını görüyor,okuyor,araştırıyor. bu çocuklara nasıl korunacağını hiç olmazsa birkaç rehberlik dersinde anlatılsa tövbe haşa helak falan olmayız.

  edit:imla.
 • suriyeli olanların çoğunun zorla fuhuşa itildiğini düşünmekteyiz
 • hadi hastahane bildirmiyor, belli ki çalışanlar bir şekilde bu işten para kazanıyor/bildirmemeye zorlanıyor, valilik niye araştırmaya izin vermiyor? devletin çıkarı ne?

  not: bir de bakanlığımız var, bir kereden birşey olmaz diyenler tarafından yönetilen, oluyormuş işte bak 115 gebe var. bu arada bu sadece tek hastane, aynı şekilde başka hastanelerde de durum buna yakınsa durum korkunç. hoş artık ötekileri örtbas ederler öğrenemeyiz bile. cehalet mutluluktur modun da devam edelim en iyisi. kötülük bizi bulana kadar yılanı ellemeyelim, uzun süredir yaptığımız gibi kafamızı kuma gömelim süper valla.
 • baştan aşağı iktidarın bilinçli politikalarının sonucudur. memuru görevini ihmal eder iletilmesi gerekeni iletmez üzerini örter, valisi soruşturma izni vermez üzerini örter, bakanlık olayı araştırmaz üzerini örter ve tüm bu silsilede ceza alan bir suçlu bulamazsınız. en baştakiler de sürekli "suriyeli kardeşlerim" demagojisi yapar, "büyük ülke" edebiyatı parçalar, batılılara "kapıları açarım ha" tehditleri sallar. toplum öyle çökmüş ki; ne kolluk kuvvetleri ilgileniyor bu gibi suçlarla, ne cezaevlerinde yer var, ne mahkemeler çalışıyor ne de davalar sonuçlanıyor. bilginin iletilmesinden ziyade, onlarca çocuğun hamile kalıyor olması bu bombokluğun resmidir. üstelik bu sadece koca ülkenin tek bir hastanesinden tesadüfen edindiğimiz bir veri. yüzlerce-binlerce kız çocuğunun istismara uğradığını bildiğimiz ülkemizde kaç kız çocuğu hamilelikle/doğumla/kürtajla yüzleşmek zorunda kalıyor kim bilir.

  ayrıca, bu ülkede yaşayan her bireyin; bu suriyeli çocukların istismarından, kadınların maruz kaldığı muamelelerden, yok paraya sömürülen emekçilerinden büyük utanç duyması ve bu politikaları yerden yere vurması gerekir.
 • esas vahim olay valiliğin soruşturma izni vermemesi. acayip şeyler dönüyor, acayip. çok karanlık şeyler. bu ülkede şu dönemde çocuk olmak, kadın olmak gerçekten çok kötü.

  #73563582
 • kız çocuğum var ... en iyisini rüzgar erkoçlar yaptı bence, bu dünyada kız olunurmu amk valla allah sabır versin hem kız doğuyosun hem de türkiye de doğuyorsun. kız çocuğu olan anne babalara tavsiyem çocuklarınızı biraz eli sopalı yetiştirin, kendine güveni yerinde olsun, okusun ama aynı zamanda kodumu oturtsun başka çare yok

  edit : imla vs