şükela:  tümü | bugün
 • paralarının değerini kaybetmesini istemiyor olabilirler mi?
  tanım: içinde lan geçen ve bunu kimsenin önemsrmeyeceği girdiye sahip başlık.
 • türk lirasındaki değer kaybından kaçmak, yatırımını korumak ve olası fırsatları dövize aç bir piyasada sıcak para ile değerlendirmek için alınmıştır.
 • şu an elinde merkez bankasından daha fazla döviz tutan milyarderlerdir.
  rte tebaasına döviz bozdurun diye baskı yaparken , a haber izleyen garibanlar dolar bozmayı dıjj güçler ile mücadele , vatanı kurtarmak zannederken , servetini eritmek istemeyen zenginlerde piyasadan doları toplama yarışına girmiştir.

  yarıştır çünkü söz konusu 120 milyar dolar ise böyle bir alım illaki kurun fiyatını belirleyecek , yukarı çekecek bir alımdır ve geç alanın pahalıya alacağı gerçektir. dolarda yaşanan rallilerin sebebinin bir kısmı da bu arkadaşlardır.

  buradan çekilecek fotoğraflar
  1- bu ülkenin zenginleri artık rte'ye güvenmemektedir. ondan bir hayır geleceğini düşünmemektedirler.

  2- yurtiçi yerleşikler bu güvensizlikten kaynaklı aldığı dolarları türk bankaları yerine yabancı bankalarda tutmayı tercih edebilirler. geçen dönemde rte'nin hönkürdüğü sermaye kaçışı , para çıkışı sınırlamaları konusunun sebebi budur.

  3 - ülkede insanların geleceğine güvendiği bir yatırım ortamı oluşsa bu paranın tl'ye geri döneceği , buna bağlı faizlerin düşeceği , işsizliğin azalacağı gerçektir. yapısal reform diye ağlayan ekonomistlerimizin en önemli yapısal reformun rte'nin gitmesi olduğunu açıkça söyleyemeseler de bütün resim bunu göstermektedir
 • yaya kalma ihtimalleri olan milyonerlerimiz :)