şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: bilav yidim)*

yazar olduğuna dediği kadar olmasa da (#25724446) sevindiğim* , başka bir nickle uzun bir aradan sonra sözlüğe dönüş yapmış kişi. hayatımızın son 5-6 yılını birlikte geçirdik dersem sanırım yanılmış olmam. sabahlara kadar sıkılmadan muhabbet ederdik öğrenci evindeyken, bundan sonraki süreçte en çok da o yılları özleriz (özlersek); zira güzel bir gelecek, geçmişteki güzel anılara duyulan özlemi azaltabilir diye düşünüyorum ve bu arkadaşla beni güzel bir gelecek bekliyor -inşallah-.
  • hatırla sevgili dizisinde deniz gezmiş'i canlandıran barış koçak, rolüne hazırlanırken deniz gezmiş'in abisi ile görüşmüş. abisi, deniz'in küçükken, anneannesinin emekli maaşını sokakta diğer çocuklara dağıttığını, karakterinin ilk sinyallerini o zamanlar verdiğini anlatmış.

bu adam da benzer sinyalleri küçüklüğünden itibaren düzenli aralıklarla verdi ve ben bu yüzden hep sabote ettim kendisini. belli aralıklarla karşıma aldım konuştum liberal ekonominin faydalarını, kapitalizmin nimetlerini, tüketimin dayanılmaz hafifliğinden bahsettim. minicikken, keltoş bir lahana bebekken, bilimum avradın yanaklarını mıncıklamak için çıldırdığı bir bebekken, ikide bir kafa üstü düşerdi bu kişi. ''aha bu kez aktı pekmez'' diye endişeyle koşardık, lakin düştüğü yerden ibiş gibi, gamsız umarsız, sanki ben düşmüşüm gibi gülerdi velet, kikiki kukuku diye.

pek de sevimliydi kerata. ilk sokağa çıkışı olay olmuştur. akşam okuldan eve gelirken, bir baktım, bu mahalledeki çocukları etrafına toplamış. azıcık parası varmış cebinde. 2 litrelik kola almış. bir o dikiyor, bir bu. bir öbürü içiyor, içen diğerine uzatıyor şarap şişesi gibi. ''yuh'' dedim, ne paylaşımcılıktır bu. öyle de yüreği insan sevgisiyle dolu bir adamdır. hakiki adamdır. geçen yıllar klasına klas, yakışıklılığına yakışıklılık, muzipliğine muziplik kattı.

aynı zamanda müyendiz bey oldu, aksiyon bekler oldu, abisini utanmadan sıkılmadan harekete geçmediği için eleştirdiği gibi bir de başlığına iki satır, çük kadar yazı yazdı. olsun fark etmez, delice sevilir, tutkuyla öpülür, hayvan gibi seviş... öhm... neyse...

pek çok alanın yanı sıra edebiyatta tanrı vergisi bir yeteneğe sahip olduğunu düşündüğüm yazardır aynı zamanda. bu yeteneğin sözlüğe yansıyan kısmı yüzde ondur maalesef. bunu benim dışımda sanırım bir konu disi yazar, bir de enserummer bilir. flütü ezgisini bulmuş gibi görünmektedir, darısı kaleminin başına koçyiğit.
  • 3 gün önce nişanlanmış olan yazar. mutlu olacaklarından hiç şüphem olmadığı için gururla ve sevinçle nişanlısı ile olan danslarını izlerken en az kendisi kadar ben de mutlu oldum. (lisemizin her sene mezunları için düzenlediği o pilav gününe yatağından kaldırıp götürmeseydim; belki de şu anda sapın en önde gideniydi kim bilir) :d

en kısa zamanda bir nevizade organizasyonu yapıp 2 yıldır ertelediğimiz çılgın projemizi hayata geçirdiğimizde kazanacağımız paralarla neler yapabileceğimizi tekrar konuşmamız lazım :). projeyi bir ara hayata geçireceğiz canım acelesi yok :p
  • (bkz: macır)