şükela:  tümü | bugün
  • üsküdar'dan gece 00:10'da kalkan seferi alemdağ caddesi güzergâhını izleyerek ümraniye, tepeüstü, ıhlamur kuyu, dudullu ...'dan da geçer. bu servis üsküdar şemsi paşa peronlarından en son çıkan otobüstür.
  • o bir fenomen, o bir başbelası, o bir korkulu rüya. bir otobüs hattı düşünün ki o otobüse talep %99 olsun ama iett inatla ve ısrarla daha çok otobüs koymasın ve aynı güzergahta hiçbir alternatifi olmasın. arkadaş olmuyor işte, bir otobüsün alabileceği maksimum kişi sayısı belli, ne diye guiness rekorlarına girilmeye çalışılıyor ki? bir de bu hattın doluluk oranına halk otobüsü şoförlerinin bencilliği eklenince bu otobüse binmek, inmek, gitmek tam bir eziyet haline geliyor. hele ki ara duraklarda insanlarin birbirlerini ezercesine binmek istemesi binbir türlü bela okutturur insana.
  • bildiğin konserve tur. iett'nin sitesinde her 10 dakikada bir kalkıyor gibi gözükse de yetmiyor abicim insanlara bu otobüs. her gün nasıl çekiyor insanlar orası da ayrı bir konu.
  • üsküdar iskelesinde vapurdan inen insanların koşturduğu otobüs. bu insanlar sıraya azami derecede riayet ederler. otobüs ağzına kadar dolar. akşam saatinde sadece iskeleden binenler doldurduğu için başka yerden binilmez bu otobüse.
  • kısa ve öz; zor diye bir şey yoktur, imkansız için ise 11üs gereklidir.

resmi için: http://wowturkey.com/…r303/baris_92824_sarigazi.jpg
  • bu otobüs hattında şoför bile zaman zaman ayakta gider. bi koltuğa oturmak için muavinle evlenip oturma izni alınmalı.

1 seneden fazladır sabah akşam [tok] kullanırım ama hiç oturamadım.
  • tam bir kabustur. istanbulluyum, simdiye kadar turkiyede ve baska ulkelerde akla gelebilecek belli basli hemen butun toplu tasima araclarina bindim. cok iyisini de cok kotusunu de gordum. ama bu 11us seviyesine kadar cikabilmis sey gormedim arkadas. yani cin'e ya da hindistan'a gitmedim oralari bilemiyorum ancak, artik dolu olmayi sikisik olmayi birakin, bir gun 8 yasimda kardesimle binmek durumunda kaldigim bu otobuste canimizdan korktuk anasini satayim. otobus korukluydu ve klasik olarak cok kalabilikti. yalniz insanlar haliyle daha cok sikisabilecekleri kapi tarafinda yogundular. yani otobusun sag tarafinda o kadar cok insan vardi ki agirlik merkezinde ciddi bir kayma oldu herhalde. otobus viraj alirken tekerlerin havaya kalktigini hissediyordum ya diger taraftan! bu nasil bir vahsettir yahu! sirf 11us'e binmemek icin uskudar'da bile olsam karsiya 4.levent'e falan gidip oradan biniyordum resmen otobuse. boyle sey olmaz iett, bokunu cikarmayin artik!
  • (bkz: ı love 11üs)
  • canlı canlı şahit olunmuştur ki bu hattın her zamanki gibi paket olduğu bir günde saatlerdir ara duraklarda bekleyen bir vatandaş önünden geçen ve yine binemediği bu hattın aracına tekme atmıştır. bu yöntem işe yaramıştır. otobüs duraklamış aşağıdaki vatandaş ve araçtaki yolcular arasındaki kısa bir münakaşadan sonra yolculuk kaldığı yerden devam etmiştir.
  • bir arkadaştan methini duyup meraktan binmiştim ilk durakta indim. ayda 2 duş alanların temiz sayıldığı, koltukaltı ve ayak kokusunun parfüm bellendiği yolcuları vardır. eğer sessiz bir anda bir yolcunun direğe tutunmak için kolunu kaldırdığı ana denk gelirseniz koltukaltından gelen foşş sesine tanık olabilirsiniz o esnada bir miktar yeşil bir buharda geliyor. henüz gün yüzüne çıkmamış hastalıklarda vardır o yolcular arasında, es kaza biri yüzünüze öksürdü, hapşurdu, tükürdü hatta osurdu hiç belli olmaz gidin bir devlet hastanesine ben zebrayla ilişkiye girdim yeni bir hastalık yaratmış olabilirim diyin. tüm testleri, tetkikleri yapsınlar, arasınlar tarasınlar ne varsa. 11üs iett'nin lokomotif hattıdır, semboldur benim gözümde.