şükela:  tümü | bugün
 • ki vatandaş pek de ihtiyaç duymadığı bi model ust telefonlar icin daha cok ve daha uzun sure borçlanabilsin.

  über mantıklı bi uygulama.

  edit: başlık başa kalmış :)

  acan arkadas duzenlemeyi de biraz yanlış anlamış, sadece elektronik aletlerle sinirli olmayan taksit sayısı düzenleme değişikliği.
 • kredi kartı borçlarıyla köle haline getirilip, küçük sadakalar karşılığı oyunu sonsuza kadar satacak daha yeni yeni zavallıların oluşması adına iyi! haber!
 • nasıl harcarsanız parayı nereden bulursanız bulun ama harcayın iteklemesi.
  vergi lazım çünkü.
 • kapitalizmin yeni soygun araçları

  - akıllı tv çıkart, 3 sene sonra içindeki uygulamalar güncelliğini yitirsin, yeni modelde yeni yazılımla güncelleme vaadet ve yeni tv satılsın. milletin parası sömürülsün

  - akıllı telefon çıkart, bir süre sonra güncellemeleri kes, yazılımla işlemciyi fazla çalıştırıp pil süresini kısalt, 3. sınıf ülkelerdeki insanlar bunların her yeni modelini alsın ve sömürülsün

  - cpu ve gpu çıkart, bunları ne işlem yaptığı belli olmaksızın sonuna kadar zorlayan oyunlar piyasaya çıksın ve milleti yenisini almaya zorla ve sömür.

  sistem çok iyi. donanımı sür piyasaya, yazılımla milletin davranışlarını yönlendir.

  bizim gibi 3. sınıf ülkeler de bunların pazarlamasını yapsın vatandaşına ancak. üretimi teşvik edici tek bir şey yok.
 • buna itiraz edenler şunu destekledi
  (bkz: telekom gıda altın ve akaryakıtta taksit yasak)
  sonuç ne mi oldu? millet yine aldı ama bu sefer 48 ay taksitle operatörlerin kucağına oturarak.

  önceden 3 de 1 fiyatına telefon verme pahasına da olsa sizi elinde tutmak isteyen operatörler "bunlar bize mahkum zaten" dedi bindi milletin tepesine fahiş fiyatlarla. demem o ki, alışveriş kültürü değişmedikten sonra taksit sınırlaması yalnızca fırsatçıları sevindirir.
 • iradesiz misiniz lan? taksit sayısının artırılmasından rahatsız insanlar.

  insanlar daha rahat taksit yapabilecek, ne güzel. keşke bunu bddk değil de piyasa belirlese. size ne millet kaç taksit yapıyorsa yapsın, borca giriyorsa girsin, ödeyemiyorsa kendi düşünsün. size ne?
 • ülke olarak herhangi bir konuda standartımızın olmadığını, son yıllarda devletin en ciddi kurumlarının yaptıklarıyla da tescillemiş olduk. yahu bir karar verin şu taksit mevzusunda. adamlar kafalarına göre zırt pırt sistem değiştiriyorlar. sınırlandırmalar tüketimin önüne geçmiyor. eskiden kredi kartıyla cüzzi miktar vade farkıyla 12 ay taksitle cep telefonu alan kişiler, şimdi operatörlerin kucağına oturuyorlar. demek ki neymiş, sınırlandırmalar her zaman, her koşulda makul değilmiş.